شناسه خبر: 4304

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4304

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار
دانش همراه با بینش موجب سعادتمندی انسان می‌شود
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار گفت: دانش و حکمت همراه با بینش است که مسیر هدایت و سعادت را برای انسان آسان می‌کند.

به گزارش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا لقمان محمدیان با تبریک هفته معلم به معلمان و زحمت‌کشان عرصه تعلیم و تربیت اظهار کرد: به راستی معلمان هستند که ما را به سوی روشنایی و سعادت هدایت می‌کنند.
وی تصریح کرد: به وسیله علم و دانش است که انسان به حق و حقوق خود دست می‌یابد و نفوذ علم و دانش انسان را از کشتار و جنگ دور می‌کند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار عنوان کرد: در بحث بصیرت دینی خداوند فرموده است آیا کسانی که می‌دانند و کسانی که نمی‌دانند یکسان هستند؟ یعنی صاحبان علم و دانش با دیگران فرق دارند.
ماموستا محمدیان افزود: خداوند در کنار علم و دانش بیان را وظیفه انسان قلمداد کرده است و علم و دانش رسالت خداوند است که به وسیله پیامبر اسلام دستور آموختن علم و دانش شروع شده است.
وی تصریح کرد: به حقیقت خداوند بر مومنان منت گذاشته که از جنس خود انسان پیامبرانی مبعوث نموده که انسان‌ها مسیر هدایت و علم و دانش و تزکیه را طی کنند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار اضافه کرد: دانش و حکمت همراه با بینش است که مسیر هدایت و سعادت را برای انسان آسان می‌کند و به حقیقت وقتی انسان علم و دانش و بینش داشته باشد به مسیر غلط نمی‌رود.
ماموستا محمدیان در ادامه با بیان اینکه پیامبر مکرم اسلام برتری عالمان را بر دیگران مانند روشنی ماه بر ستارگان دانسته است، عنوان کرد: خداوند در قرآن کریم به قلم و آنچه در مسیر علم و دانش است سوگند یاد کرده است و به طور کلی یک چهارم از قرآن درباره علم و دانش و حکمت و دیگر علوم هاست.
وی خاطرنشان کرد: دانشمندان هم بر این اصل مهم باور دارند که قرآن از طرف خود پیامبر نیست چون بیشتر آیات آن درباره علم و دانش و حکمت و آموختن است.
وی اذعان داشت: علم و دانش به انسان در رسیدن به کمالات و روابط اجتماعی و حقوقی کمک می‌کند و در تربیت و پرورش فکری هم نافع است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار افزود: سلامت روح و روان و تصمیم‌گیری هم از اثرات مثبت علم است و پیامبر اسلام در سفارش هایش اهل علم و دانش را دوست داشته چون خداوند علم و دانش را به بهترین مخلوقاتش که انسان است عطا کرده تا از آن استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست