شناسه خبر: 3712

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3712

داوزدهمین شماره مجله علمی – پژوهشی «فقه مقارن» منتشر شد
داوزدهمین شماره دو فصلنامه علمی_پژوهشی فقه مقارن به مدیر مسئولی محمدحسین مختاری و سردبیری عابدین مؤمنی منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری مهر، داوزدهمین شماره دو فصلنامه علمی_پژوهشی «فقه مقارن» با مقالاتی از اساتید و صاحبنظران حوزه و دانشگاه شیعه و اهل سنت و به مدیر مسئولی محمدحسین مختاری و سردبیری عابدین مؤمنی در زمینه مباحث و مسائل مستحدثه از دیدگاه فقه مذاهب اسلامی چاپ و منتشر شد.

سرمقاله این شماره از عابدین مؤمنی با موضوع «اجتهاد در اجتهاد» است. همچنین مقالاتی از جمله؛ «بررسی آرای فقهی فریقین در مسائل اجتماعی شبیه سازی انسان» محمدحسین مختاری، مرتضی آقامحمدی، «ارزیابی اجتهاد عامی در دیدگاه ابن حزم» جلال جلالی زاده، نامیق نیریزی، «تأثیر مصلحت اجتماعی در حکم فقهی فرزندخواندگی در مذاهب اسلامی» سید محمدصادق موسوی، عبدالحمید طالبی چاپ شده است.

مالکیت معدن در فقه امامیه با رویکردی به دیدگاه فقهای مذاهب چهارگانه اهل سنت؛ کریم کوخایی زاده، قدرت الله نیازی، احمد رضوانی مفر، انصاف و معاملات اضطراری؛ سام محمدی، حسین خانلری بهنمیری، همایون مافی، امکان سنجی فسخ نکاح در فرض تخلف از شرط فعل در فقه اسلامی؛ شکیبا امیرخانی، عبدالله جوان، افزایش مهر پس از عقد نکاح در فقه مذاهب اسلامی و حقوق ایران؛ سید محمدمهدی قبولی درافشان از دیگر مقالاتی است که در شماره جدید این مجله منتشر شده است.

همچنین مقالاتی با عنوان وصیت واجب در احوال شخصیه کشورهای اسلامی؛ علیرضا انتظاری نجف آبادی، سیامک قیاسی، بررسی جرم بغی در فقه مذاهب اسلامی و تطبیق آن با قوانین مجازات اسلامی، مجید وزیری، جبار محمدی بلبان آباد، بررسی تطبیقی نظریه ضرورت تبدیل سود غیرنقدی مضاربه به پول رایج در فقه مذاهب اسلامی، احمد مرتاضی، فهیمه امیری در این شماره آمده است.

این مجله به صورت دو فصلنامه به صاحب امتیازی دانشگاه مذاهب اسلامی و مدیر مسئولی محمدحسین مختاری و سردبیری عابدین مؤمنی منتشر می‌شود و دارای رتبه «علمی پژوهشی» است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست