امام جمعه اهل سنت شیخ محله آستارا:
درهای رحمت الهی به روی همه بندگان باز است
حجت الاسلام حمید مومنی در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد جامع روستای شیخ محله نقش بندی از توابع شهرستان آستارا به تبیین و تفسیر آیات و روایات دینی پیرامون موضوع امید به رحمت الهی پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام حمید مومنی در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد جامع روستای شیخ محله نقش بندی از توابع شهرستان آستارا به تبیین و تفسیر آیات و روایات دینی پیرامون موضوع امید به رحمت الهی پرداخت و اظهار داشت: خداوند تبارک و تعالی در سوره کهف می فرماید؛ هر کس به لقای رحمت پروردگارش امیدوار است باید نیکوکار شود و هرگز در پرستش خدای احدی را با او شریک قرار ندهد.

وی اضافه کرد: قرآن کریم در آیه ای دیگر می فرماید؛ کسانی که در راه خدا هجرت و یا جهاد می کنند، به امید رحمت الهی امیداور هستند، بنابر این می بایست همواره به خداوند متعال امید داشته باشیم زیرا خداوند غفور و رحیم است و نباید اینگونه باشیم که اگر مرتکب گناهی شویم از رحمت و مغفرت الهی نا امید شویم و به درگاه خدا توبه نکنیم با این تصور که گناهان ما مورد بخشش قرار نخواهد گرفت.

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع روستای شیخ محله آستارا در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه درهای رحمت الهی به روی همه بندگان باز است، خاطر نشان کرد: در آیه ای دیگر می فرماید؛ ای کسانی که به خودتان زیان زده اید و اعمال صاالح انجام نداده و مرتکب گناه شده اید، از رحمت خدا نا امید نشوید، خداوند غفور و رحیم همه گناهان بندگان را می بخشد.

وی با بیان اینکه رحمت الهی وسیع و گسترده است، گفت: خداوند در سوره یوسف این امر را تکمیل می نماید و می فرماید ای بندگان خدا از رحمت خدا نا امید نشوید زیرا تنها کافران از رحمت الهی در امان نیستند و همه مومنان در امان خواهند بود.

حجت الاسلام حمید مومنی بیان داشت: این آیات به آن معنا نیست که انسان هر عملی مرتکب شود و یا نماز نخواهند و بگوید خداوند رحمان و رحیم است و از کوتاهی انسان می گذرد، زیرا در آیه سوره کهف آمده است کسی که به رحمت الهی امیدوار است باید نیکوکار باشد و اعمال صالح انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست