دبیر شورای عالی افتای استان کردستان
درهای رحمت الهی در ماه رمضان به روی انسان‌ها باز می‌شود
دبیر شورای عالی افتای استان کردستان گفت: درهای رحمت الهی در ماه رمضان به روی انسان‌ها باز می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا ایل بیگی در جمع کارکنان مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج اظهار کرد: ابواب رحمت الهی در ماه مبارک رمضان به روی مسلمانان باز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به فرمان خداوند تبارک و تعالی درهای دوزخ به روی انسان‌ها در ماه مبارک رمضان بسته و شیطان به زنجیر کشیده می‌‌شود.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های امنیتی و انتظامی می‌گویند که آمار جرم و جنایت در ماه مبارک رمضان بدون دخالت انسانی کاهش پیدا می‌کند که این از برکات و آثار ماه رمضان است که خطاها به شدت کاهش پیدا می‌کند.

دبیر شورای عالی افتای استان کردستان با بیان اینکه امام غزالی و فیض کاشانی از ماه مبارک رمضان و روزه تعبیر خاصی دارند، گفت: از دیدگاه ایشان روزه دارای سه مرحله است، روزه عام، روزه خاص و روزه‌داری برگزیدگان از خواص یا روزه خاص الخاص.

ماموستا ایل بیگی خاطرنشان کرد: روزه‌داری عام، همان امساک از خوردن و آشامیدن است و روزه‌داری خواص در کنار امساک در خوردن و آشامیدن، تمام جوارح و اندام انسان نیز از انجام معصیت و گناه به دور هستند.

وی افزود: روزه افراد برگزیده از بین خواص و برگزیدگان حتی از روزه خواص بالاتر است و حتی دل و ضمیرشان نیز در امساک است و روزه هستند.

وی اذعان کرد: اگر بنا است در بین این مراتب مسابقه ای باشد، باید مسابقه و تلاش کرد که جزء آن گروه از افراد باشیم که تمام وجود ظاهر و باطنشان روزه است.

دبیر شورای عالی افتای استان کردستان با بیان اینکه همه امور مومن خیر است گفت: مومن همواره نسبت به آنچه خداوند برایش مقرر می‌کند شاکر و راضی است.

وی تصریح کرد: مهمترین چیز در دین اسلام عزم بر طاعت است؛ خداوند انسانها را به شیوه های مختلف امتحان و آزمایش می کند و کسانی در این میدان موفق و سربلند خواهند بود که راضی به رضای خدا و شاکر به آنچه مقدر است، باشند.

فهرست