شناسه خبر: 2019

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=2019

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:
درک شعبان المعظم مقدمه بهره مندی از رمضان الکریم است
آیت الله محامی در جمع پر شور مردم خاش گفت: اگر بخواهیم در ماه مبارک رمضان مخصوصا لیالی قدر حال خوشی داشته باشیم می بایست در شعبان المعظم برای آن لحظات مقدمه چینی کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در سفر به شهرستان خاش با حضور در مصلای این شهرستان پس از اقامه نماز مغرب و عشا سخنرانی ایراد نمود.
آیت الله مصطفی محامی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت یاد و نام حجت الاسلام و المسلمین میری امام جمعه فقید شهرستان خاش ابراز داشت: از زحمات حجت الاسلام و المسلمین دهقان امام جمعه معزز شهرستان خاش و برادر ارجمند مهندس یوسفی فرماندار محترم شهرستان کمال امتنان و سپاسگزاری را دارم.
وی با اشاره به برکات ماه شعبان المعظم عنوان داشت: با توجه به روایات وارده در خصوص ماه شعبان این ماه، ماه پیامبر مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم می باشد.
آیت الله محامی افزود: ماه شعبان برای سالک الی الله ماهی مهم می باشد زیرا اگر بخواهیم در ماه مبارک رمضان مخصوصا لیالی قدر حال خوشی داشته باشیم می بایست در شعبان المعظم برای آن لحظات مقدمه چینی کنیم.
وی افزود: سفره ماه رمضان سفره قرآن است و با سفرهای مادی تفاوت دارد و تنها انسان های پاک می توانند از این سفره متنعم شوند به همین جهت باید طهارت روح و پاکیزگی وجودی را در ماه های رجب المرجب و شعبان المعظم به وجود آوریم.
امام جمعه معزز زاهدان با اشاره به اعمال ماه شعبان صلوات بر محمد و آل محمد را یکی از اعمال این ماه برشمرد و نسبت به صلوات شعبانیه تأکید ویژه نمود و گفت: در صلوات شعبانیه علاوه بر توصیف پیامبر مکرم اسلام و اهل بیت ایشان علیهم السلام دعاهایی برای آبادی قلب و اطاعت خداوند بیان شده است.
وی خاطرنشان کرد: همه ما باید گوهر وجودی خودمان را بشناسیم و قدردان آن باشیم زیرا حداقل قیمت انسان مومن بهشت برین می باشد‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست