خطیب جمعه اهل سنت مسجد فاروق اعظم بخش اسالم :
در احادیث و روایات گره گشایی از مشکلات دیگران بسیار سفارش شده است
حجت الاسلام محمد زاهد جعفرنیا در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم اظهار داشت: کمک کردن به دیگران و گره گشایی از مشکلات فقرا، آثار و برکاتی را در دنیا و آخرت برای ما به همراه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از رابط خبری شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان، حجت الاسلام محمد زاهد جعفرنیا در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم که در اولین جمعه بعد از ماه مبارک رمضان با حضور پرنگ نماز گزاران و مهندس مهدوی فرماندار شهرستان تالش همراه بود، با حمد و ستایش خداوند متعال و سلام و درود بر محمد مصطفی(ص) سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به احادیث و روایات اظهار داشت: کمک کردن به دیگران و گره گشایی از مشکلات فقرا، آثار و برکاتی را در دنیا و آخرت برای ما به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به قطعه ‌شعر مشهوری از گلستان سعدی که می فرماید؛ بنی‌آدم اعضای یکدیگرند،که در آفرینش ز یک پیکرند، چو عضوی به‌درد آورد روزگار، دگر عضوها را نماند قرار، تو کز محنت دیگران بی‌غمی، نشاید که نامت نهند آدمی، گفت: این قطعه شعر به دلیل مضمون انسان دوستانه اش بسیار مورد توجه قرار گرفته است و موافق با احادیث و روایت دینی است که انسان ها را مانند اعضای یک پیکر می داند که اگر عضوی از این پیکر به درد بیاید دیگر عضوها آرام و قرار نخواهند داشت.

خطیب جمعه اهل سنت مسجد فاروق اعظم بخش اسالم افزود: طبق این شعر سعدی انسانی که از درد اعضای جامعه ای که در آن زندگی می کند مطلع نباشد انسان محسوب نمی شود و از دایره انسانیت خارج است.

وی گره گشایی از فقرا و مومنان را بسیار حائز اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: کسی که ناراحتی و گرفتاری و اندوهی را از فرد مومنی برطرف کند، خداوند در روز قیامت گرفتاری هایش را برطرف خواهد نمود.

حجت الاسلام محمد زاهد جعفرنیا آزاد کردن اسیر ، نجات مسلمان از دست ظالم، آزادکردن زندانی و انفاق مال در حق مومن و فقیر را از اعمال محبوب و مورد پسند خداوند متعال عنوان کرد و گفت: کسی که از مشکلات مومنی گره گشایی کند اجر و ثوابش با خدا است و کسی که گرسنه ای را سیر نماید و به او آب و غذا برساند خداوند در روز قیامت از غذاها و میوه های بهشتی و آب چشمه کوثر به او عطا خواهد کرد و کسی به انسان مومنی لباس هدیه نماید، خداوند از لباس های ابریشمی بهشت به او عطا خواهد فرمود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر آسان گرفتن بر دیگران و حفظ آبروی مومن تاکید کرد و گفت: کسی که بر مشکل و یا قرض مومنی آسان بگیرد خداوند نیز بر او آسان خواهد گرفت و هرکس آبروی مومنی را حفظ کند خداوند نیز آبروی او را حفظ خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست