خطيب نماز جمعه اهل سنت خواف:
در تقویم جمهوری اسلامی ایران، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به روز قدس نامیده شده است
مولوی ابراهیم باهیئت گفت: لازم است حکومت‌های اسلامی برای آزادی قدس از جان خود مایه بگذارند و در این راه قدم بردارند و تنها اکتفا به شعار نکنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی ابراهیم باهیئت در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به یوم الله روز قدس اظهار داشت: در تقویم جمهوری اسلامی ایران، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به روز قدس نامیده شده است.

مدرس حوزه علمیه احناف خواف ابراز داشت: این را بدانیم که رسول مکرم اسلام(ص) در روایتی بشارت فتح بیت‌المقدس را دادند و آن بشارت در دوران خلافت خلیفه دوم محقق و بیت‌المقدس فتح شد و قدس به آغوش اسلام برگشت و تا حدود پنج قرن، مردم آن سرزمین در صلح و صفا زندگی کردند، تا اینکه صلیبیان در سال هزار و نود و نه میلادی دوباره قدس را اشغال کردند و بیش از هفتاد هزار نفر را به شهادت رساندند و تا هشتاد و هشت سال بر سرزمین مقدس حکومت کردند،

ایشان ادامه داد: در سال هزار و صد و هشت میلادی سلطان صلاح‌الدین ایوبی توانست شکست سختی بر صلیبیان وارد کند و قدس را پاکسازی نماید و تا حدود هفت و نیم قرن این سرزمین مقدس در آغوش اسلام بود.

وی افزود: از حدود صد سال قبل و با کمک آمریکا و انگلیس، هجرت یهودیان به فلسطین آغاز شد و از آن طرف، قیام‌های مردمی نیز شکل گرفت و تاکنون، وضعیت همین است که مشاهده می‌کنیم. لذا لازم است حکومت‌های اسلامی برای آزادی قدس از جان خود مایه بگذارند و در این راه قدم بردارند و تنها اکتفا به شعار نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست