کارشناس مسائل منطقه:
در حمله نظامی ایران به پایگاه نظامی آمریکا، حیثیت این کشور هدف قرار گرفت
کارشناس مسائل منطقه اظهار داشت: به یمن اقدامات سردار سلیمانی، کشورهای منطقه همانند عراق، لبنان، یمن، سوریه، فلسطین، افغانستان و پاکستان امروز دارای توانمندی‌هایی هستند که می‌توانند در مقابل تهدیدات خارجی از کشور خودشان دفاع کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، سعدالله زارعی، کارشناس مسائل منطقه در گفتگو با خبرنگار حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، پیرامون نقش وحدت‌گرای سردار سلیمانی در منطقه گفت: سردار سلیمانی با نگاه به مشکلات مشترک منطقه در صدد برآمد که ظرفیت‌ داخلی کشورهای منطقه را فعال کند و با اقدامات او کشورهای منطقه همانند عراق، لبنان، یمن، سوریه، فلسطین، افغانستان و پاکستان امروز دارای توانمندی‌هایی هستند که می‌توانند در مقابل تهدیدات خارجی از کشور خودشان دفاع کنند.

وی افزود: اگر کشورهای منطقه بهم پیوسته بوده و انسجام داشته باشند، می‌توانند از امت اسلامی در برابر تهدیدات استکبار جهانی دفاع کنند؛ در حقیقت نتیجه کار سردار سلیمانی این بود که یک ارتش مستقل اسلامی متشکل  از ۴۰۰ هزار نیروی آماده به کار را ایجاد کرد.

زارعی تصریح کرد: اگرچه شهادت سردار سلیمانی ضربه‌ی سهمگینی برای جمهوری اسلامی ایران و منطقه به‌حساب می آید، اما در عین حال با قاطعیت می‌توان گفت که مسیر منطقه در همان چارچوب ادامه پیدا خواهد کرد و نیروهای جدیدی در عرصه حاضر شده و خانه های خالی منطقه را پر خواهند کرد.

کارشناس مسائل منطقه در ادامه تصریح کرد: به نظر من حمله ایران به پایگاه نظامی عین الاسد ضربه مهلکی برای آمریکایی‌ها بود و در این حمله بیش از هرچیز حیثیت آنان مورد هدف قرار گرفته شد، اما شاید بتوان گفت این اقدام در حد یک قطره از خون سردار سلیمانی هم نباشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تصمیم مقاومت در برابر غرب، یک تصمیم سیاسی نیست؛ بلکه یک تصمیم اجتماعی برخواسته از اندیشه آحاد شهروندان است و به همین دلیل روند مقاومت در منطقه استمرار پیدا می‌کند و رخداد‌ها و فعل و انفعالات و رفت و آمد دولت‌ها نمی‌تواند، تاثیری بر این مسئله ایجاد کند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست