امام جمعه ثلاث باباجانی:
در خانه بمانیم و کتاب بخوانیم/ روزانه مدت زمانی را به مطالعه کتاب اختصاص دهیم
امام جمعه ثلاث باباجانی با تبریک بمناسبت هفته کتابخوانی گفت: تمامی اقشار در ایام انتشارویروس کرونا با ماندن در خانه می توانند به کتابخوانی روی آورند که این مهم علاوه بر رعایت پروتکلهای بهداشتی می تواند به علم و ادب و آگاهی آنها نیز بیفزاید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه ماموستا شیخی امام جمعه ثلاث باباجانی با تبریک بمناسبت هفته کتابخوانی ابراز داشت: کتاب در طول تاریخ نقش هدایتگری داشته است، کتاب آسمانی جزء اصول دین است و کسانی که با کتاب همراه نیستند قطعأ از جهان مادی و معنوی بی خبرند.

امام جمعه ثلاث باباجانی تصریح کرد: مطالعه وکتابخوانی برای همه واجب است  چرا که این مهم سمعی و بصری و تفکری  است و فواید و اثرگذاری بسیاری برای جسم و روح و روان انسان دارد.

ماموستا شیخی اظهار داشت: کتابخوانی با شبکه های مجازی متفاوت است ، مطالعه سبب تمرکز ذهن و روح و جسم شده و در نهایت با مطالعه علاوه بر افزایش تمرکز، انسان می تواند مطلبی را استخراج و استنباط کرده و علم و آگاهی خود را افزایش دهد.

این مسئول ادامه داد: تفاوت کتابخوانی با شبکه های مجازی همچون حل و تمرکز بر معادله های ریاضی است بنابراین حل مسائل ریاضی با ذهن و فکر بسیار متفاوت از استفاده از ماشین حساب است در نتیجه مطالعه کتاب اثرات بسزایی در زندگی انسان به همراه دارد.

وی خاطرنشان کرد:  مطالعه کتاب، علم آموزی را به همراه دارد چرا که انسان در هنگام مطالعه تمامی  ذهن و افکارش را به کار می گیرد و در نهایت علمی را کسب کرده و در زندگی اجتماعی خود پیاده می کند.

ماموستا شیخی یادآور شد: طلاب و روحانیون نباید از مطالعه کتاب فاصله بگیرند چرا که انس و دوستی با کتاب می تواند سطح آگاهی آنها را افزایش داده و در رسالتی که بر دوش دارند به آنها کمک خواهد کرد.

امام جمعه ثلاث باباجانی با اشاره به انتشار ویروس کرونا گفت: تمامی اقشار با ماندن در خانه می توانند به کتابخوانی روی آورند که این مهم علاوه بر رعایت پروتکلهای بهداشتی می تواند به علم و ادب  و آگاهی آنها نیز بیفزاید.

این مسئول در پایان گفت: سعی کنیم روزانه مدت زمان خاصی را به مطالعه و کتابخوانی در تمامی حوزه ها به خود اختصاص دهیم چرا که این مهم در شکل گیری شخصیت انسانها سازنده است.k

فهرست