شناسه خبر: 4106

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4106

امام جمعه اهل سنت خارگ؛
در رمضان نباید مستمندان را فراموش کرد
شیخ احمدرضا کنعانی: از نتایج بارز روزه‌داری احساس همدردی نسبت به مستمندان تنگدست است و به همین جهت احسان و اطعام و انفاق به مستمندان در ماه مبارک رمضان بسیار توصیه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ احمدرضا کنعانی امام‌جمعه اهل سنت خارگ در خطبه های نماز جمعه این هفته خبر از عالم غیب را منحصر در ذات باری‌تعالی دانست و گفت: خداوند به تمام عالم احاطه دارد و پیدا و نهان در برابر او یکسان است و این زمان و آن زمان و این مکان و آن مکان ندارد چون وجودش برتر از مکان و زمان است: «ولله عیب السموات والارض و الیه یرجع الامور کله فاعبده و توکل علیه و ما ربک بغافل عما تعملون» تنها عالم به غیب خداست امور عالم به دست اوست او را بندگی کنیم و به او توکل کنیم که از هیچ عمل ما بی‌خبر نیست.
خطیب جمعه باتوجه به فرارسیدن ماه ضیافه‌الله و میهمانی خداوند ضمن تبریک ماه رمضان با اشاره و توصیه به استفاده‌های معنوی از این ماه گفت: در این ماه مراقب رفتار خود باشیم و باید از لحظه‌لحظه‌اش استفاده کنیم و مراقب زبان خود باشیم که به بیهوده‌گویی نچرخد.
کنعانی با اشاره به توجه به مستمندان و نیازمندان در این ماه پرفضیلت گفت: از نتایج بارز روزه‌داری احساس همدردی نسبت به مستمندان تنگدست است و به همین جهت احسان و اطعام و انفاق به مستمندان در ماه مبارک رمضان بسیار توصیه شده است.
وی در پایان به اقامه نماز تراویح و اهتمام در واجبات و اعمال مستحبی و تلاوت قرآن و جلب رضای خداوند در ماه رمضان بیشتر از هرزمان تأکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست