شناسه خبر: 6924

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=6924

امام جمعه اهل سنت عسلویه؛
در روزه حقیقی و راستین تمام جوارح انسان روزه است
شیخ ابراهیم محمدی: روزه‌داران حقیقی کسانی هستند که تمام اعضاء و جوارح آنها روزه بوده و به خواسته خداوند از روزه که همان تقوا می‌باشد رسیده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ ابراهیم محمدی امام‌جمعه اهل سنت عسلویه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران و روزه‌داران، وداع با ماه رمضان را مورد بحث قرار داد و گفت: در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان فرشتگان پرونده بندگان را بر خداوند عزوجل عرضه می‌کنند، آیا با خود اندیشیده‌ایم که پرونده ما چگونه خواهد بود؟
وی با طرح این پرسش که آیا رمضان گواه با ما یا علیه ما خواهد بود؟ گفت: آیا قرآن گواه به نفع ما یا علیه ما خواهد بود؟ این پرسش را بایستی هریک از ما از خودش سؤال کند.
خطیب جمعه با بیان اینکه در ماه رمضان مردم به سه دسته و گروه تقسیم می‌شوند، گفت: گروهی که رمضان هیچ تأثیری در زندگی آنها نداشته و در خواب غفلت هستند و از آمدن رمضان هم ابراز ناراحتی داشتند.
وی گروه دوم را کسانی دانست که روزه آنها از سر عادت است و فقط از رمضان دوری از خوردن و آشامیدن نصیب آنان است، اضافه کرد: رسول‌الله صلی‌الله علیه وآله می‌فرماید: ‌‌‌‌«کم‌من صائم له لیس له من صیامه الاالجوع والعطش» چه‌بسا روزه‌داری که از روزه‌اش جز گرسنگی و تشنگی بهره‌ای ندارد.
محمدی در ادامه سخنان گروه سوم را کسانی بیان کرد که نهایت استفاده از ماه مبارک رمضان داشته‌اند، وی گفت: گروه سوم کسانی هستند که تمام جوارح آن‌ها روزه بوده و به خواسته خداوند از روزه که همان تقوا می‌باشد رسیده‌اند.
خطیب جمعه یادآور شد: شایسته است پایان این عبادت بزرگ روزه را با استغفار و طلب قبولی آن از خداوند سبحان قرار دهیم و عهد و ارتباط خود را باخدا تقویت کنیم و از آن افراد نباشیم که فقط خدا را در رمضان عبادت می‌کنند.
امام‌جمعه اهل سنت عسلویه پرداخت زکات فطره را متذکر شد و گفت: همچنین فراموش نکنیم در آخر ماه رمضان فقرا و مساکین در انتظار صدقات و زکات شما هستند، رسول‌الله صلی‌الله علیه و آله زکات فطر را واجب نمود و مقدار آن را یک صاع معادل ۲/۵ الی ۳ کیلوگرم از غالب قوت منطقه که برنج می‌باشد و یا قیمت آن که ۴۰۰۰۰ تومان است قبل از نماز عید به فقرا و مساکین پرداخت شود.
وی اضافه کرد: کفاره شخصی که اصلاً قادر به روزه گرفتن نباشد هرروز اطعام یک مسکین و یا پرداخت مبلع ۱۵۰۰۰ تومان است.
شیخ ابراهیم محمدی با دعوت از نمازگزاران برای حضور پرشکوه و چشمگیر در راهپیمایی روز قدس گفت: امروز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بنام روز جهانی قدس از سوی معمار کبیر انقلاب حضرت امام (ره) نام‌گذاری شده است. قدس اولین قبله مسلمانان است و تا زنده‌ایم وظیفه داریم پشتیبان و مدافع فلسطین و مردم مظلوم این سرزمین باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست