در ماه مبارک رمضان طوری برنامه ریزی کنیم که سیمای تدین منطقه حفظ شود
حاج ماموستا دکتر قادری در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برای ماه مبارک رمضان، با بیان این‌که باید برنامه‌ریزی برای رمضان به‌گونه‌ای باشد که سیمای شهر و منطقه که سیمای تدین است حفظ شود، خاطرنشان کردند: ما نمی‌توانیم به مردم فشار بیاوریم که روزه بگیرند و اساساً دین هم این اجازه را به ما نداده است، ولی وظیفه ماست نگذاریم حریم رمضان شکسته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه، به دعوت دفتر امام جمعه پاوه، روز چهارشنبه ۹۸/۰۲/۱۱ جلسۀ استقبال از ماه مبارک رمضان با حضور حاج ماموستا دکتر ملا قادر قادری، آقای ایده پور فرماندار، جمعی از رؤسای ادارات و اعضای ستاد نمازجمعۀ پاوه در مسجد قباء تشکیل شد.

ماموستا دکتر قادری در ابتدای جلسه ضمن عرض خیرمقدم و تبریک پیشاپیش ماه مبارک رمضان، گفت: امیدوارم رمضان امسال برای ما رمضانِ جبران خلأهای اجتماعی، اخلاقی و سیاسی باشد و مشکلات اقتصادی و فرهنگی و هم‌وغم ما در این ماه مبارک به لطف خداوند مرتفع گردد.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه ماه رمضان را نزد مسلمانان ماهی مهم و دارای ارزش برشمرد و گفت: رسول گرامی اسلام می‌فرمایند: «رَمَضانُ شَهرُ أُمَّتی» (رمضان شهر امت من است) پس ما که امت رسول‌الله (ص) هستیم باید به ماه قرآن توجه ویژه و خاصی داشته باشیم.

امام جمعه پاوه با بیان این‌که باید برنامه‌ریزی برای رمضان به‌گونه‌ای باشد که سیمای شهر و منطقه که سیمای تدین است حفظ شود، خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم به مردم فشار بیاوریم که روزه بگیرند و اساساً دین هم این اجازه را به ما نداده است، ولی وظیفه ماست نگذاریم حریم رمضان شکسته شود

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه افزود: لازم است کسانی که روزه نمی‌گیرند ادب را رعایت و احترام روزه‌داران را حفظ کنند و حریم‌شکنی و روزه‌خواری نکنند تا نظم شهر و سیمای تدین مردم ما مخدوش نشود.

امام‌جمعه پاوه در ادامه سخنان خود به مشکلات مردم منطقه کردنشین در اعلام روز عید فطر نیز اشاره کرد و گفت: متأسفانه تنها در مناطق کردنشین است که در اعلام روز عید حریم‌شکنی می‌شود و علت آن است نیروهای نوعاً سیاسی و تا حدی فقهی و مذهبی در جهت تثبیت وجهه خود اقدام به اقامه نماز عید می‌نمایند؛ درحالی‌که اهل سنت شرق و جنوب ایران این‌گونه نیستند و هرساله با حفظ وحدت نماز عید را همراه با جمهوری اسلامی برگزار می‌نمایند.

وی افزود: پارسال عید فطر هماهنگ بود و امسال هم حسب تقویم شاید هماهنگ باشیم اما احتمال دارد گروهی بیایند و بگویند هلال را رؤیت کرده‌ایم و هماهنگی از بین برود، اما اصل بر حفظ ظاهر است. امیدوارم تدبیری اندیشیده شود که با قضایا هم فرهنگی و هم متواضعانه برخورد و امنیت شهر را حسب ظاهر حفظ کنیم.

امام‌جمعه پاوه در پایان با اشاره به فعالیتهای ستاد اخوت وحمایت پاوه ( ستاد حمایت از سیل زدگان ) گفت: پنجشنبه ۱۲/۲/۹۸ اولین کاروان کمکهای نقدی و غیرنقدی اهدایی مردم خیر شهرستان پاوه (شامل ۱۰۰ تن اجناس و ۱۵۰ میلیون تومان پول نقد) برای کمک به سیل‌زدگان استان لرستان اعزام می‌شود.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه افزود: از همه عزیزان دعوت می کنیم فردا پنجشنبه ساعت ۸ صبح روبروی یادمان شهدای پاوه برای بدرقه از این کاروان بزرگ حضور پیدا کنند؛ ان شاء الله بعدازاین کاروان هم کاروانی دیگر را آماده خواهیم کرد و بعد از ماه مبارک رمضان به منطقه آق‌قلا و گمیشان اعزام خواهیم نمود.

لازم به ذکر است بعد از سخنان ماموستا دکتر قادری، آقای ایده پور فرماندار پاوه و جمعی از مدعوین به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و در این جلسه نکات ارزشمندی در خصوص حفظ حریم رمضان به تأیید حضار رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست