مدیر مدرسه علوم دینی عرفانی صوفی شیخ داز کلاله:
در مدرسه بسیج باید به عشق انقلاب و اسلام خدمت کرد
آخوند قره باش گفت: بسیج مدرسه عشق است و هرکسی که وارد بسیج می‌شود باید با عشق به انقلاب اسلامی و اسلام خدمت کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالباسط قره باش ضمن تبریک و گرامیداشت هفته بسیج به خبرنگار ما گفت: امسال هفته بسیج با شعار محوری “بسیج پاره تن مردم” نامگذاری شده که نشان دهنده مردمی بودن بسیج و خدمت رسانی به مردم است.
وی با بیان اینکه، بسیج مدرسه عشق است و هرکسی که وارد بسیج می‌شود باید با عشق به انقلاب اسلامی و اسلام خدمت کند، تصریح کرد: هفته بسیج فرصتی برای پاسداشت همه این دلاوری‌ها و ایثارگری‌هاست و هفته بسیج فرصت خوبی برای واکاوی تفکر بسیجی است.
مدیر مدرسه علوم دینی عرفانی صوفی شیخ داز کلاله با اشاره به اینکه، عمده تفکر مجموعه بسیج تمدن سازی است، اظهار کرد: تمدن سازی جزو منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) محسوب می شود و حل مشکلات مردم و کمک به اقشار ضعیف یکی از دستاوردها و اولویت های بسیج است.
آخوند قره باش خاطر نشان کرد: بسیج تشکیلات مردمی است که در همه جا حضور دارد و برمبنای سند راهبردی ۱۰ ساله مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب که تهیه کرده است برای تحقق ایران قوی تلاش می‌کند.
این مدرس علوم دینی با بیان اینکه، بسیج فقط یک نیروی انقلابی نیست بلکه یک تفکر، ایده و منطق عاشورایی است، گفت: به واسطه این تفکر، بن بستی برای خود قائل نبوده و برای خدمت به مردم زمان و مکان نمی‌شناسد و همواره در جهاد است.
وی افزود: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی پنجم آذرماه سال ۵۸ باصدور فرمان تشکیل بسیج مستضعفان افقی روشن و وسیع از این حرکت مردمی و سراسر افتخار را پیش روی این شجره طیبه پیش بینی کرده بود.
مدیر مدرسه علوم دینی عرفانی صوفی شیخ داز کلاله خاطرنشان کرد: برای شناخت بسیج این تعبیر بسیار زیبای معمارکبیر انقلاب امام راحل کافی است که فرمودند: “بسیج لشکر مخلص خداست”، یعنی بسیجی بصیر و آگاه است و امروز ما این تعبیر آن پیر جماران را در منصه عمل می بینیم.
وی تاکید کرد: بسیجیان حق دارند که در طول سال حداقل یک هفته به تجلیل از مقام شامخ آنان اختصاص داده شود تا از زحمات طاقت فرسا و تلاشهای بی دریغ این عزیزان تجلیل شود، فلذا هفته بسیج را محضر ولی امر مسلمین جهان امام خامنه ای (حفظه الله)و همه بسیجیان جان برکف انقلاب تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

 

فهرست