شناسه خبر: 5336

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=5336

امام جمعه موقت اهل سنت خارگ؛
در کلام قرآن هدف اصلی از روزه تقوا و پرهیزکاری است
شیخ جمات مژده خطاب به نمازگزارن گفت: روزه ماه رمضان برای این است که به تقوا برسید و آن را مانند سپری بین خودتان و آتش دوزخ قرار دهید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ جمات مژده امام‌جمعه موقت اهل سنت جزیره خارگ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهداف روزه‌داری را تشریح کرد و گفت: یکی از آثار و اهداف مهم روزه‌داری در ماه مبارک رمضان رسیدن به درجه اعلای تقوا است و این ماه از فضایل و برکات بسیاری برخوردار است ازجمله این‌که پاداش اعمال مضاعف و چندین برابر نوشته می‌شود.
وی افزود: در این ماه درهای رحمت پروردگار و بهشت باز است پس برای رسیدن به درجه اعلای پرهیزکاری، تلاوت و انس بیشتر با قرآن و اعمال نیک و عبادت خداوند را از ماه‌های دیگر بیشتر مورد توجه قرار دهیم.
ایشان فلسفه و حکمت روزه از دیدگاه قرآن را تقوا دانست و گفت: خداوند متعال بعدازاینکه مسلمانان را به انجام روزه سفارش می‌کند فلسفه و فایده آن را بیان کرده و می‌فرماید: «لعلکم تتقون» روزه ماه رمضان برای این است که به تقوا برسید و آن را مانند سپری بین خودتان و آتش دوزخ قرار دهید.
خطیب جمعه در ادامه سخنان آثار فردی و اجتماعی روزه‌داری را بیان کرد و یادآور شد: انسان روزه‌دار در ماه صیام با پریشان‌حالی بیچارگان و فقرا و تنگدستان آشنا می‌شود و چون روزه‌دار در زمان گرسنگی، گرسنگی دائمی فقرا و مستمندان را احساس و از نزدیک لمس می‌کند، حس یاری و نوع‌دوستی در وجود او زنده می‌شود.
شیخ مژده در بخش دیگر سخنان اظهار کرد: یکی دیگر از حکمت‌های روزه برقرار ساختن مساوات و برابری بین ثروتمندان و فقرا است؛ روزه فقر اجباری است که اسلام آن را برای همه مسلمانان اعم از فقیر و غنی و ثروتمند واجب نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست