امام جمعه سنندج:
دشمنان انقلاب در برابر وحدت ملت ایران چاره‌ای جز قبول شکست ندارند
امام جمعه سنندج گفت: دشمنان از اول انقلاب تاکنون در برابر وحدت ملت ایران چاره‌ای جز شکست نداشته‌اند.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر اظهار کرد: حق تعالی در قرآن خطاب به رسول اکرم (ص) می‌فرماید این کتاب را نازل کردیم بر تو ای محمد که مبارک است و هر کس تبعیت کند سعادت دنیا و آخرت را نصیب خود کرده است تا اهل ایمان در آن توبه کنند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند می‌فرماید«قرآن را نازل کردیم تا صاحبان خرد و اندیشه در آن تفکر کنند و برای مسلمانان موجب افتخار است که چنین کتابی دارند.

وی با تأکید بر پیروی از فرموده پیامبر گرامی اسلام (ص) و قرآن افزود: ای مسلمانان از دستورات و یاد خداوند غافل نشوید و در این ماه مبارک با تلاوت قرآن، راز و نیاز و نماز و روزه و کمک به نیازمندان و محرومان و توبه از گناهان این فرصت گرانبها را از دست ندهید.

امام جمعه سنندج با اشاره به فرموده پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) خاطر نشان کرد: روزه گرفتن و شب زنده‌داری و خواندن نماز تراویح و تلاوت قرآن و روزه گرفتن در این ماه فرض و سنت است و کسانیکه از این امر پیروی و به فرائض دینی باور و ایمان داشته باشند حق تعالی در روز قیامت به آنان رحم می کند.

ماموستا خدایی با بیان اینکه این افتخار بزرگی است که از پیامبر(ص) تبعیت و دل فقراء و نیازمندان را شاد کنیم، گفت: پیامبر اکرم(ص) در ماه رمضان بیشتر از سایر ماه‌ها بخشش و احسان می‌کردند و به امتش وصیت فرمودند مال و زندگی را با احسان و زکات پر برکت کنید.

وی اذعان داشت: زکات خانه و اموال خود را بپردازید و می‌فرماید هر کار خوبی که انجام دهید خداوند چند برابر آن اجر و پاداش می‌دهد و خداوند بر همه اعمال آگاه است.

ماموستا خدایی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته با اشاره به برگزاری جشن گلریزان در روز چهارشنبه خرداد ماه در سینما بهمن سنندج، گفت: امیداورم مردم خیر و نیکوکار استان امسال با شکوه‌تر از سال گذشته در این کار خیر و خداپسندانه شرکت کنند و زمینه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم سازند.

ماموستا خدایی به آثار و برکات صدقه از دیدگاه قرآن هم گریزی زد و گفت:  صدقه موجب رحمت خداوند و برکت و ازدیاد مال می‌شود و انسان را از بلا و مصیبت دور می‌کند.

امام جمعه سنندج با تأکید بر ضرورت تقویت وحدت و انسجام مسلمانان شیعه و سنی تصریح کرد: امیدواریم مردم ایمان دار و با شهامت و انقلابی با پیروی از نصایح و فرامین مقام معظم رهبری رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و وحدت کلمه و انسجام فکر و عقیده خود را در جهت تداوم انقلاب اسلامی حفظ کنند.

وی با تاکید براینکه دشمنان از اول انقلاب تاکنون در برابر وحدت ملت ایران چاره‌ای جز شکست نداشته‌اند، خاطرنشان کرد: امیدواریم که ملت سرفراز ایران در این برهه زمانی نیز با پایبندی بر ارزش‌های انقلاب در برابر توطئه‌های استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی مقاومت کنند.

وی در پایان افزود: ملت ایران به حول قوه الهی از تمام ترفندها و دسیسه‌های دشمنان ناپاک از جمله آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب نجات پیدا خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست