دشمنان تنها راه شکست اسلام را حذف ارزش‌های دینی می‌دانند
امام جمعه موقت بانه گفت: دشمنان تنها راه شکست دین اسلام را حذف ارزش‌های دینی و ترویج ضد ارزش‌ها در بین مسلمانان می‌دانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا جمال کریمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهر بانه با تبریک هفته جهاد کشاورزی به تمام فعالین این عرصه اظهار کرد: جهاد کشاورزی در طول چند سال اخیر تحولات اساسی در شهرستان بانه داشته است که جای تقدیر دارد.
وی تصریح کرد: جهاد کشاورزی امروز همان جهاد سازندگی است که در سال ۵۸ به فرمان امام خمینی تشکیل و بعد از آن به جهاد کشاورزی تغییر نام داد.
امام جمعه موقت بانه با بیان اینکه جهاد کشاورزی بانه در سایه تلاش متولیان و البته زحمات شبانه روزی کشاورزان در امور تولید و پیوند گردو نمونه کشوری است، خاطرنشان کرد: براساس اعلام متولیان حوزه کشاورزی در این شهرستان طی سه ماه اول امسال هزار کیسه سیمان برای تهیه مکان‌های بهداشتی دام در اختیار دامداران این شهرستان قرار گرفته است.
ماموستا کریمی با اشاره به اینکه ۲۰ هزار اصله نهال گل محمدی در بازه زمانی یاد شده در اختیار کشاورزان این شهرستان قرار گرفته است، گفت: ۹۳۰ هکتار از اراضی دیم این شهرستان از محل سد عباس‌آباد به هزینه ۴ میلیارد تومان تا پایان سال به آبی تبدیل خواهد شد.
وی اضافه کرد: سم‌پاشی هزار هکتار زمین کشاورزی و تامین نهال گوجه و بادمجان برای ۲۰ هزار هکتار از روستاهای بانه از دیگر اقدامات و حمایت‌های جهاد کشاورزی از کشاوران در این شهرستان بوده است.
امام جمعه موقت بانه در ادامه به سفر معاون وزیر بهداشت و بازدید از بیمارستان‌های رازی و صلاح الدین که توسط رئیس مرکز بهداشت و معاون وزیر بهداشت با همکاری فرماندار انجام گرفت اشاره کرد و گفت: سفر وزیر اقتصاد و رفتن به مرز سیران بند و نشستن با بازاریان و تجار خالی از ثمر نبوده و امیدواریم شاهد خروجی‌های عملی این سفرهای مسوولان کشوری به این شهرستان در آینده نزدیک باشیم.
ماموستا کریمی با اشاره به اینکه پنجم خرداد تا سی و یکم خردادماه هر سال در تقویم ملی به عنوان هفته ملی بدون دود نام‌گذاری شده است، گفت: براساس آمار سالیانه حدود ۸ میلیون نفر بر اثر مصرف دخانیات می‌میرند.
وی به گرم شدن هوا و امکان افزایش وقوع آتش سوزی در مراتع و جنگل‌ها اشاره کرد و گفت: حراست از منابع طبیعی رسالت همه جامعه است و همه باید در این راستا هرچه در توان دارند انجام دهند.
امام جمعه موقت بانه در ادامه از امنیت به عنوان بزرگترین سرمایه در هر جامعه‌ای نام برد و با تاکید بر برخورد قاطع با مخلان امنیت در این شهرستان گفت: برخورد جدی با افراد سودجو و مخل امنیت که بارها با تیراندازی در شهر بانه موجب ایجاد رعب و وحشت در بین مردم شده‌اند باید به عنوان یک اولویت مهم از سوی نیروهای امنیتی و دادستان مورد توجه قرار گیرد.
ماموستا کریمی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته به موضوع بدحجابی گریزی زد و گفت: در مورد ضرورت توجه به حجاب نباید تنها به شعار دادن خلاصه شویم در این راستا نیاز به اقدامات و کارهای فرهنگی جدی داریم.
وی خاطرنشان کرد: توجه به حجاب و عفاف در دین اسلام بسیار سفارش شده است مردم در این زمینه باید از دستورات دین پیروی و دنبال رو دشمنان اسلام نباشند.
به گفته وی، دشمنان به صورت جدی مخالف ارزش‌های دینی ما هستند و تمام تلاش خود را برای دور کردن جوامع اسلامی از ارزش‌ها و گرایش آنها به سمت ضد ارزش‌ها بکار گرفته‌اند.
امام جمعه موقت بانه تصریح کرد: امروزه برخی از بانوان بدون توجه به رعایت اصول و ارزش‌های دینی در عین بی‌حجاب در محیط‌های عمومی حضور پیدا کرده و با این کار ارزش‌های دینی ما را زیر پا می‌گذارند.
ماموستا کریمی با اشاره به اینکه امروز صحنه جنگ دشمنان عوض شده و به جای جنگ نظامی از طریق هجمه‌های فرهنگی جوامع اسلامی را مورد هدف قرار داده‌اند، گفت: سیاست‌مداران و برنامه‌ریزان دشمنان اسلام امروز بر این باور هستند برای شکست جوامع اسلامی نیاز به جنگ رودرو نیست باید با ترویج ضد ارزش‌ها مانند افزایش مشروب‌خواری، ترویج بی‌حجابی و بی بند و باری و غیره انها را از درون فروپاشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست