شناسه خبر: 1528

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1528

امام جمعه اهل سنت بیرجند:
دعوت از خیرین برای کمک به ساخت مدرسه در خراسان جنوبی
امام جمعه اهل سنت بیرجند، خیرین نیک اندیش سراسر کشور را به احداث مدرسه به صورت ویژه در استان خراسان جنوبی فراخواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری شبستان از بیرجند، مولوی غلام حیدر فاروقی به خبرنگاران رسانه های گروهی گفت: دستور قرآن در خصوص امور خیر این است که مسلمانان باید در کارهای خیر و شایسته یکدیگر را یاری کنند.

امام جمعه اهل سنت بیرجند یکی از بهترین کارهای خیر و نیک را ساختن مراکز آموزشی دانست و گفت: تعلیم و تربیت و ساخت مدارس  هم نوعی عبادت محسوب می شود.

مولوی فاروقی پیشنهاد داد: کسانی که می خواهند کار خیری در راستای باقیات الصالحات انجام دهند، ساختن فضاهای آموزشی و مساجد را مدنظر قرار دهند چرا که تا زمانی که آثاری از آن در دنیا باقی است، اجر زیادی به صاحب خیر و سازنده این بناها می رسد.

وی گفت: در همه جای ایران نیاز به مدرسه سازی احساس می شود اما در خراسان جنوبی با توجه به کمبود فضای آموزشی به صورت ویژه این نیاز احساس می شود که امیدواریم خیران همت کرده و این نیاز را مرتفع کنند.

امام جمعه اهل سنت بیرجند افزود: برگزاری جشنواره های خیرین مدرسه ساز در استان خیران نیک اندیش را ترغیب بیشتری برای انجام امور خیر می‌کند و همچنین سبب تشویق مردم و مسئولان می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست