دعوت علمای اهل سنت استان آذربایجان غربی از مردم شریف استان جهت حضور در راهپیمایی با شکوه روز جهانی قدس
روز قدس روز دنیای اسلام و به عبارتی روز اراده مسلمانان در برابر دشمنان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان‌ غربی، در آستانه روزجهانی قدس  روزی که یادگار امام راحل برای تمامی ملت های مظلوم جهان بویژه ملت مظلوم فلسطین است در خصوص ضرورت شرکت هرچه بیشتر آحاد مختلف مردم دراین روز  مصاحبه های جداگانه ایی با علما  و مدرسان مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان‌غربی  انجام  گرفت که درپی می آید.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پیرانشهر گفت: حضور پرشورمردم در راهپیمایی قدس به سران کفر مخصوصا آمریکا  خواهد فهماند که ملت ایران تنها نیست و تنها نخواهند ماند وآنها تا رسیدن به هدف نهایی که نابودی رژیم صهیونیستی است همچنان ملت های مسلمان جهان را درکنارخود خواهند داشت.

ماموستا مصطفی محمودی ادامه داد: پیام بزرگ حضور میلیونی  مردم در روز قدس به رژیم صهیونیستی ثابت خواهد کرد که امت اسلامی قدس،ارتفاعات جولان و سرزمین های اشغالی را فراموش نخواهد کرد و همچنان برای نجات آنها مبارزه خواهد کرد.

امام جمعه پیرانشهر اظهار داشت: حضور در روز قدس یک وظیفه است برای هرمسلمان همه مسلمانان جهان باید به این مهم واقف باشند و دراین روز حضور یابند.

ماموستا ابراهیم سرخابی ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی و اقدام استکبارجهانی برای پایتخت قراردادن قدس  بیش از هر زمان دیگری باید مسلمانان ایران و جهان با راهپیمایی خود نفرت و انزجارخود را از رژیم بعثی به نمایش بگذارند

وی به پیام حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس اشاره کرد و افزود: این حضور نشان می دهد مسلمانان از مقدسات خود دست بردار نیستند  و حرکت ها ی استکبارجهانی تاثیری در روحیه ظلم ستیزی آنها نخواهد داشت .

ماموستا سرخابی اظهارداشت: مسلمانان با حضور پرشور خود این پیام را خواهند داد که آزادی قدس هدف اصلی آنهاست و اگر قتل عام هم بشوند از بیت المقدس دست بردار نخواهند شد.

امام جمعه موقت بوکان نیز افزود: روز قدس برای ملت مظلوم فلسطین طراحی شده و همچنین حضور دراین روز وحدت و یکدلی مسلمانان را درمقابل دشمن به تصویر می کشد.

ماموستاهاشم آباد اظهارداشت:  هر الله اکبر و هرمرگ براسرائیلی که در روز قدس سرداده می شود همانند بمبی برسر استکبارجهانی مخصوصا آمریکا و اسراییل فرود می آید.

وی افزود: شرکت گسترده در راهپیمایی روز قدس موجب نا امیدی دشمنان شده  و باعث می شودآنان از حرکات فتنه گرانه خود پشیمان شوند

ماموستا هاشم آباد ادامه داد: اگر این راهپیمایی  ها نباشد قدم به قدم دشمنان جلو می آیند ولی حضور مردم و ابراز انزجار آنها از آمریکا و اسراییل باعث می شود از اقدامات خود پشیمان شوند.

امام جمعه سردشت هم گفت: روز قدس روز دنیای اسلام و به عبارتی روز اراده مسلمانان در برابر دشمنان است.

ماموستا محمد واوی ادامه داد: روز قدس در چهاردهه اخیر همواره زمینه ساز وحدت بوده است

امام جمعه سردشت بیان کرد: حضور پرشوراقشار مختلف مردم دراین روز ثابت می کند امت اسلامی هرگز زیر بار ظلم نخواهد رفت حتی اگر قدرتمندترین کشورها  دربرابرآنها بایستند.

امام جمعه  اهل سنت نقده اظهارداشت: آمریکا و همپیمانانش درصد توسعه سیاست های خصمانه  خود در منطقه هستند  آنها تمام تلاش خود را بکار بسته اند تا اسلام را تضعیف کنند.

ماموستا کلشی نژاد ادامه داد: حضور در روز قدس و تمامی راهپیمایی ها از واجبات مهم برای ملت مسلمان ایران است  چراکه دراین روز مسلمانان مخالفت و انزجار خود را به گوش دشمنان می رسانند.

وی افزود: حضور یکپارچه مسلمانان به دنیا ثابت می کند مسلمانان در هرجای جهان نسبت به هم احساس مسوولیت می کنند و به عبارتی امت اسلام  یک پیکره واحد است.

مدرس مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان‌غربی گفت: روز قدس تجلی اراده امت اسلامی است و ملت مسلمان پس از یک ماه روزه داری با تزکیه نفس در راهپیمایی شرکت کرده  و به دشمنان می گویند چه اندازه به سرزمین های خود پایبند هستند و حتی سازش برخی کشورهای عربی منطقه با سران کفر نمی تواند به اشغال رژیم صهیونیستی مشروعیت ببخشد و ذره ایی از جایگاه قدس شریف بکاهد.

ماموستا محمد پور افزود: قدس مساله اول دنیای اسلام است و حضور مردم دراین روز موجب ناکامی دشمنان خواهد شد.

وی افزود: این حضور موجب رعب و وحشت اسرائیل درلانه خود شده و مهمتر از همه این پیام را خواهد داشت که امت اسلامی از مقدسات خود دست بردار نیستند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه نیز اظهارداشت: شرکت در راهپیمایی قدس دو جنبه دارد در مرحله نخست این حضور موجب اتحاد و وحدت بیشتر امت اسلامی می شود.

ملا عبد القادر بیضاوی افزود: حضور متحد امت اسلام  دربرابر سران کفر که  قصد ضربه زدن به امت اسلامی دارند موجب ناامیدی آنها می شود.

وی افزود: پیام حضور در راهپیمایی قدس و روز قدس این است که قدس متعلق به امت اسلام و حهان اسلام است و باید پس داده شود.

امام جمعه تکاب هم گفت: راهپیمایی روز قدس امسال متفاوت تر از سال های قبل است و باید سنجیده تر در مقابل دشمنان حرکت کنیم و به آنان بفهمانیم فرزندان اسلام نمرده اند  و همیشه در صحنه خواهند بود.

ماموستا یحیی اسماعیلی افزود: پیام این حضور پرشور برای اقوام و ادیان مختلف این است که همیشه متحد در مقابل دشمنان دین و اسلام بایستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست