شناسه خبر: 76488

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=76488

دلیل زندگی مفتخرانه ما زیر یک پرچم، وحدت است
مولوی ریگی اظهار داشت اگر ما در کشور ایران و با همه مذاهب در زیر یک پرچم واحد در حال زندگی هستیم و این ناشی از وحدت است و باید آن را حفظ کنیم و کسانی هم که برهم زننده این وحدت باشند مورد خشم خداوند قرار می گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان مولوی طلحه ریگی امام جمعه اهل سنت بخش مرکزی میرجاوه در مصاحبه با ما گفت: خداوند متعال در قرآن کریم به پیامبرش می فرماید که نقطه مهمی در زندگی همه انسان ها به خصوص مسلمانان در جهان است که باید الگوی همه باشد بحث وحدت است، همانطوری که در بین مسلمانان صدر اسلام وحدت مهمترین امر بود.
وی خاطرنشان کرد مسلمانان در هر کجای دنیا اگر می خواهند به اهداف خود برسند و پیروز باشند باید وحدت داشته باشند و این اصل را رعایت کنند.
مولوی ریگی در ادامه بیان کرد همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند که یکی از اوامر اسلام و وحدت است، ما هم باید در زندگی وحدت را حفظ کنیم و به دنبال اخوت و برادری باشیم.
امام جمعه اهل سنت بخش مرکزی میرجاوه گفت وحدت یعنی محبت و برادری و یکی شدن‌ باید خیرخواه یکدیگر باشیم و اگر احیاناً در جایی نقصی وجود دارد، در راستای برطرف کردن آن نقص باید قدم برداریم.
وی تصریح کرد خداوند متعال می فرماید و اعتصموا بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا، یعنی با یکدیگر نشست و برخاست داشته باشید و از هم جدا نباشید، زیرا این جدایی می تواند نتایج بسیار بدی را برای انسان و مسلمین داشته باشد.
مولوی ریگی در پایان صحبت‌های خود اظهار داشت اگر ما در کشور ایران و با همه مذاهب در زیر یک پرچم واحد در حال زندگی هستیم و این ناشی از وحدت است و باید آن را حفظ کنیم و کسانی هم که برهم زننده این وحدت باشند مورد خشم خداوند قرار می گیرند.

فهرست