شناسه خبر: 8449

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=8449

امام جمعه اهل سنت تالش :
دنیا وسیله ای برای ساختن آخرت است
حجت الاسلام حسین خانی ‌پور در خطبه ‌های نماز جمعه در مسجد محمدیه شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال سخنان خود را آغاز کرد و با بیان اینکه دنیا وسیله ای برای ساختن آخرت است، گفت: انسان عاقل آخرت خود را برای ساختن دنیا، خراب نمی کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام حسین خانی ‌پور در خطبه ‌های نماز جمعه در مسجد محمدیه شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال سخنان خود را آغاز کرد و با بیان اینکه دنیا وسیله ای برای ساختن آخرت است، گفت: انسان عاقل آخرت خود را برای ساختن دنیا، خراب نمی کند.

وی با اشاره به زیبایی ظاهر دنیا، آن را دامی برای شیفته کردن دل انسان دانست و افزود: دنیا ظاهر زیبایی دارد و این ظاهر زیبا گاهی انسان را فریب می دهد و به انحراف  و تباهی می کشاند.

امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه تالش خاطر نشان کرد: افتادن در دام دنیا و غرق شدن در زیبایی های آن بسیار خطرناک است و انسان را به سمت تباهی می کشاند و موجب پشیمانی خواهد شد.

وی یکی از مشکلات جامعه بشریت را فکر نکردن به عاقبت کارها دانست و اظهار داشت: هر چیزی که در نیا وجود دارد در همین دنیا باقی خواهد ماند و نمی توان آن را به آخرت برد و در آخرت فقط نگاه ایمانی ما برای ما باقی خواهد ماند.

حجت الاسلام حسین خانی ‌پور با بیان اینکه شیرینی دنیا آن قدر جذاب است که انسان را به خطا و اشتباه می کشاند، اضافه کرد: دست یافتن به قدرت در دنیا مقطعی است و زود تر از آنچه انسان فکرش را می کند به پایان می رسد.

وی با اشاره به حدیثی از رسول خدا (ص) گفت: مومن خدا را می شناسد و او را عبادت می کند و دشمن را می شناسد و از او دوری می نماید و دنیا را می شناسد و آن را وسیله ای برای ساختن آخرت قرار می دهد.

امام جمعه اهل سنت تالش دنیا پرستی را آفت و عامل تباهی دانست و افزود: اهمیت دادن بیش از حد به دنیا انسان را به تباهی می کشاند و خوشی های زود گذر دنیایی باعث انحراف انسان در دنیا می شود.

وی گفت: همانطور که دنیا پرستی انسان را منحرف می کند ، ترک دنیا نیز نوعی انحراف به شمار می رود و بهترین راه برای سعادت بشر و پیروی از دستورات الهی است.

حجت الاسلام خانی ‌پور بیان داشت: در تاریخ انسان های زیادی بودند که علی رغم برخورداری از مقام دنیایی، بنده مخلص خداوند بودند که نمونه این انسان های والا مقام می توان حضرت یوسف(ع)، حضرت سلیمان(ع) را مثال زد که با وجود اینکه خداوند به آن ها ثروت و قدرت عطا فرمود فریب نفس خود را نخورده و شاکر خداوند بودند .

وی با تاکید بر الگو برداری از سیره زندگی رسول اکرم (ص) اظهار داشت: رسول اکرم (ص) نیز از بندگان خاص خداوند بودند که با وجود بهره مندی از جایگاه دنیایی از راه و روش خود خارج نشدند و بر همه مسلیمن واجب است که راه و روش ایشان را در پیش بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست