امام جمعه اهل سنت دیگه سرای اسالم :
دوستان و اولیای الهی از مقام و منزلت بالایی نزد خداوند برخوردارند
حجت الاسلام محمد یوسفی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای دیگه سرای بخش اسالم ، با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و گفت : خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید ؛ دوستان خدا در دنیا و آخرت نه ترسی دارند و نه غم و اندوه و نا امیدی بر آنان چیره خواهد شد زیرا از بالاترین درجات تقوا نزد خداوند برخوردار هستند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان، حجت الاسلام محمد یوسفی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای دیگه سرای بخش اسالم ، با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و گفت : خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید ؛ دوستان خدا در دنیا و آخرت نه ترسی دارند و نه غم و اندوه و نا امیدی بر آنان چیره خواهد شد زیرا از بالاترین درجات تقوا نزد خداوند برخوردار هستند .

وی با بیان اینکه کسی که اهل ایمان باشد به میزان ایمان خود به مقام قرب الهی نزدیک خواهد بود ، خاطر نشان کرد : یقینا برای دوستان واقعی خداوند بشارت است که خدا پاداش اعمالشان را به آنان عطا خواهد کرد و هیچ تردیدی در وعده خداوند نخواهد بود .

امام جمعه اهل سنت مسجد امام شافعی روستای دیگه سرا با اشاره به اینکه دوستان خداوند از مقام بالایی از نظر تقوا برخوردارند ، اظهار داشت : این گونه نیست هرکسی شهادتین را بر زبان آورد و نماز و روزه به جا آورد در درجه اولیا و دوستان خداوند قرار می گیرد ، بلکه اولیای الهی مراحل مهمی را از نظر معنوی طی کرده اند و خود را به خداوند نزدیک نموده اند .

وی در ادامه سخنان خود به تبیین مقام اخروی دوستان الهی در احادیث و روایات پرداخت و افزود : دوستان و اولیای الهی در انجام همه اعمال خود فقط رضای خدا را در نظر می گیرند و خیرات و حسنات را  با خلوص نیت انجام می دهند .

حجت الاسلام محمد یوسفی گفت : اگر کسی با یکی از دوستان الهی دشمنی کند در حقیقت با خداوند متعال دشمنی کرده است و برای مقابله با خدا برخواسته است و دوستی با دوستان و اولیای الهی همان دوستی با خدا است .

وی با تاکید بر عمل کردن به فرایض و دستورات الهی ، بیان داشت : انجام دستورات الهی موجب آن خواهد شد که خداوند از بنده اش حفاظت کند و او را در برابر گناهان و مشکلات ایمن نماید ، بنابراین هرچقدر بنده به فرایض الهی بیشتر پایبند باشد بیشتر مورد لطف خدا قرار خواهد گرفت و حفظ خواهد شد تا اینکه به مقام دوستی با خداوند خواهد رسید .

امام جمعه اهل سنت دیگه سرای اسالم افزود : دعای دوستان خداوند مورد اجابت قرار خواهد گرفت زیرا مورد محبت خدا قرار دارند و اگر چیزی از خداوند برای خودش و یا برای سایر بندگان درخواست کنند مستجاب خواهد شد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست