دومین جلسه توجیهی حجاج بیت‌الله الحرام در جوانرود برگزار گردید
دومین جلسه توجهی کاروان حاجیان شهرستان های ثلاث باباجانی وجوانرود برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه، دومین جلسه توجهی کاروان ۱۵۰۱۴ با مدیریت مجتبی عظیمی،ماموستا احمد مبارکشاهی روحانی کاروان وبا حضور حاجیان شهرستان های ثلاث باباجانی وجوانرود  برگزار گردید.در این جلسه حاج ماموستا ملااحمد مبارکشاهی درسخنانی اظهار داشت: برای هرسفری  تمهید مقدمات سفر از الزامات کار مسافر بوده ودراین سفر معنوی نیز حاجیان مکلف اند از منظر جسمانی وروحانی آمادگی لازم را برای انجام فرائض دینی داشته باشند

ماموستا مبارکشاهی حج تمتع را به مثابه یک مسابقه مهم توصیف نمود که برای ورود به این مسابقه الزام به تمرین های خاصی است  تا بتوان در ادامه با موفقیت به هدف نهایی نائل آمد.

روحانی کاروان در بخش دیگری از سخنان خویش حاجیان را به صفات حسنه توصیه نمود، ودر ادامه تصریح نمود هریک باید با تمرین وتکرار تلاش نمائیم خود را از صفاتی نظیر دروغ گویی، فریبکاری ، کلاهبرداری، مردم آزاری و نگاه به نامحرم که آدمی را از مدار حق دور نگه می دارد ، مصون نگهداریم .

مبارکشاهی از دیگر الزامات مورد نیازاین سفر معنوی را پرداخت حق وحقوق دیگران، تلاوت قرآن مجید، حضور در نمازهای جماعت واجتناب از گناه، دادن صدقه وپاک نمودن سینه از حسادت وبخالت عنوان نمود.

وی افزود: همه ی آنهائیکه قصد سفر به شهر مصطفی(ص) دارند باید مصطفی وار عمل نمایند ، علیرغم اینکه مکیان وی را بیرون نمودند در هنگام فتح مکه هنگامی که مقتدرانه شهر را فتح نمود از کسی انتقام نگرفت.

ماموستا مبارکشاهی به سیر تاریخی خانه کعبه در اعصار مختلف پرداخت وتجدید بنای ابعاد چهارگانه ی آن در زمان حضرت ابراهیم ونیز شناخت بیشتر اماکن متبرکه در سرزمین وحی ونیز آداب به جای آوردن حج را با انجام اعمالی خاص از طریق ماکت هایی به نمایش گذاشت.

در ادامه این جلسه مجتبی عظیمی مدیر کاروان نیز درسخنانی به تشریح قوانین جاری عربستان سعودی پرداخت وحاجیان را با رعایت الزامات قانونی توصیه وتاکید نمود، وی در ادامه افزود: حضور هریک از شماها به منزله وبه نمایندگی مردم ایران خواهید بود وباید هریک از ماها ترتیبی اتخاذ نمائیم تا با رفتارمان به نیکی از ایران و ایرانی نام برده شود.

ماموستا محمد صدیق حسامی معین کاروان نیز آداب فردی وجمعی را منباب یادآوری ذکر نمود ودرپایان بخش کلاس توجیهی سرکارحاجیه خانم دکتر ضیایی پزشک کاروان در خصوص داروهای همراه بیماران، نحوه واکسناسیون، بهداشت فردی و… سلسله نکاتی را یادآور گردید که مورد توجه حاجیان قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست