در آستانه عید سعید فطر برگزار شد
دومین جلسه ستاد استهلال مناطق قومی استان گلستان در ماه مبارک رمضان
دومین جلسه ستاد استهلال مناطق قومی استان گلستان در آستانه عید سعید فطر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، در آستانه عید سعید فطر جلسه ستاد استهلال مناطق قومی استان گلستان با شرکت حضرت آیت الله نور مفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، حجت السلام و المسلمین موحدی نژاد عضو ستاد استهلال مقام معظم رهبری و جمعی از روحانیون و ائمه جمعه اهل سنت استان گلستان در گرگان برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در این نشست ضمن قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان گفت: امیدواریم آنطوری که نبی اکرم (ص) توصیف کرده است از این ماه مبارک و در مهمانی با خداوند متعال استفاده کامل را برده باشیم.

حضرت آیت الله نور مفیدی با بیان اینکه، امیدواریم با یک ماه تمرین تقوا با خلوص نیت و تقوای روشن به استقبال عید سعید فطر برویم، اظهار کرد: نماز عید فطر باید به شکلی برگزار گردد که جهان وقتی به کشورهای اسلامی نگاه کند واقعا به عظمت و اقتدار اسلام و مسلمین پی ببرد.

وی با تاکید براینکه آرزوی قلبی من است که همه بلاد اسلامی در سراسر عالم هستی در یک روز واحد نماز عید بخوانند، افزود: اقامه نماز عید فقط یک عبادت و تکلیف فردی و جمعی نیست بلکه یک وظیفه دینی و ملی است که باعث عظمت اسلام و نشان دادن جایگاه واقعی پیامبر (ص) می گردد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه، روز عید سعید فطر روز کرامت رسول خداست، افزود: سال به سال باید منزلت و جایگاه رسول خدا (ص) در میان امت اسلامی بیشتر جلوه کند و موجب شرافت ایشان گردد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با تاکید براینکه، تنها چیزی که می تواند این هدف را متجلی کرده و به جهانیان نشان بدهد، وحدت امت اسلامی است، افزود: وحدت و انسجام امت اسلامی این است که همه مسلمانان عالم در یک روز نماز عید سعید فطر را اقامه کنند و باعث شکوه و عظمت امت اسلامی و شخص رسول مکرم اسلام بشوند.

 

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور نیز در این جلسه ضمن قبولی طاعات و عبادات در این ماه پرخیر و برکت گفت: ملاک برای اعلام عید سعید فطر و رویت هلال،  حکم حاکم اسلامی و اعلام ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه هدف از برگزاری ستاد استهلال را طرح مسائل فقهی و آشنایی با مسائل نجوم عنوان نمود و افزود: به دنبال این هستیم که علما و روحانیون در موضوع به صورت علمی و تخصصی برخورد نمایند.

وی با در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه، ماه مبارک رمضان ماه وحدت و همدلی است افزود: در این ماه مبارک مهربانی ها و همدلی ها در جامعه بیش از پیش احساس می شود و لازم است با بهره برداری کافی از این ماه مبارک وحدت و همدلی در پایان ماه را نیز داشته باشیم.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با بیان اینکه، برپایی نماز عید سعید فطر نوعی وحدت و هم دلی مثال زدنی است که در پرتو آن می توان به برکات آن دست یافت، اظهار نمود: امیدواریم با تحقق این مهم وحدت، شکوه و عظمت امت اسلامی در برگزاری نماز عید سعید فطر به نمایش گذاشته می شود.

 

حجت السلام و المسلمین موحدی نژاد عضو ستاد استهلال مقام معظم رهبری نیز در این نشست با مهم شمردن موضوع استهلال گفت: علمای اسلامی وظیفه دارند به موضوع زمان و مکان که از پیچیده ترین و مهم ترین عوامل قابل بحث در زمینه نجوم و استهلال است نیز توجه کافی داشته باشند.

وی یکی از مهم ترین عوامل وحدت و همدلی بیشتر را شاخص و زمان اوقات شرعی بیان نمود و افزود: رویت هلال عید فطر امسال شرایط سخت و ویژه ای دارد و باید با دقت بیشتری رویت گردد.

حجت السلام و المسلمین موحدی نژاد با اشاره به اینکه، سبک نجوم قدیم با سبک نجوم جدید تفاوت دارد گفت: بهترین کارشناسان رویت هلال دنیا از ایران اسلامی هستند که نشان می دهد در این زمینه به رشد علمی فراوانی رسیده ایم.

گفتنی است در پایان این نشست نیز متن بیانیه علمای اهل سنت استان گلستان به مناسبت روز جهانی قدس به امضا حاضرین رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست