خطيب جمعه اهل سنت روستاي يكه سعود:
دین اسلام دین منفعت و مصلحت سنجی نیست بلکه دینی کاملا اعتقادیست
حليم بردی آخوند درخشان گفت: متاسفانه زماني كه نفع مادي ما در ميان باشد شريعت پايمال مي شود از اين رو مي بايست مراقب بود كه به اين بلا دچار نشويم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، حلیم بردی آخوند درخشان در خطبه های این هفته نماز جمعه اهل سنت روستای یکه سعود با اشاره به اینکه پیامبر اسلام بعد از ابلاغ رسالت خود هیچگاه در مقابل ظالمان تسلیم نشد خاطر نشان کرد: بعد از ابلاغ علنی دین توسط رسول الله کفار و مشرکان سعی کردند با تمام توان در مقابل آن بایستند و از هر راهی برای متوقف کردن رسالت پیامبر استفاده کردند.

وی افزود: مشرکان و کفار قریش به تجربه دریافتند که نمی توانند در مقابل رسول الله قرار بگیرند از این رو در صدد قتل رسول الله بر آمدند اما در این راه نیز توفیقی نیافتند.

ایشان ابراز داشت: رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرماید زمانی خواهد آمد که انسان‌ها برای مصلحت دنیایشان دینشان را خواهند فروخت و حتی برای دنیای دیگران خواهند فروخت. لذا بر همه ما لازم است که با تاسی از رسول خدا صلی الله علیه وسلم انسان اعتقادی باشیم نه مصلحتی.

آخوند درخشان ادامه داد: متاسفانه زمانی که نفع مادی ما در میان باشد شریعت پایمال می شود از این رو می بایست مراقب بود که به این بلا دچار نشویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست