بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
دیدار حکیم با رئیس اوقاف اهل‌سنت عراق/ رایزنی با برهم صالح درباره تکمیل کابینه عبدالمهدی
رئیس جریان حکمت ملی و رئیس‌جمهوری عراق در دیدار با یکدیگر آخرین تحولات سیاسی از جمله موضوع تکمیل کابینه را بررسی کردند.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تسنیم، رئیس جریان حکمت ملی در دیدار با برهم صالح رئیس جمهوری عراق، آخرین وضعیت سیاسی عراق و منطقه و تکمیل کابینه عادل عبدالمهدی را بررسی کردند.

بر اساس بیانیه دفتر حکیم، حکیم در این دیدار بر اهمیت دور نگه داشتن عراق از مناقشات و نزاعات منطقه‌ای و بین‌المللی و این‌که در روابطش بر اساس منافع مشترک میان عراق و دیگران حرکت کند، تأکید کرد.

حکیم بر انعطاف‌پذیری و گشایش در روابط عراق و کشورهای عربی و منطقه‌ای و در سطح بین‌المللی تأکید کرد و از همه خواست به مسئولیت خود در قبال پایان دادن به حالت انسداد سیاسی از طریق نشستن کنار میز گفت‌وگوها عمل کنند.

این بیانیه آورده است حکیم در این دیدار بر حمایت مجدد خود از دولت عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق تأکید کرد و خواستار افزایش گام‌ها و اقدامات عملی در پرونده‌های خدماتی و مبارزه با فساد و نیز ضرورت ترجیح دادن منافع عمومی بر منافع شخصی شد و گفت مرحله کنونی به وحدت و همبستگی بیشتری برای عبور عراق به‌سمت ساحل امنیت، رفاه و شکوفایی نیاز دارد.

حکیم همچنین با شیخ عبداللطیف الهمیم رئیس دفتر اوقاف اهل‌سنت عراق دیدار کرد که طی آن بر نقش مؤسسه دینی در تقویت دوستی و همبستگی اجتماعی و حل مشکلات اجتماعی تأکید کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست