در زاهدان به وقوع پیوست؛
دیدار صمیمی دانشگاهیان با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان
آیت الله محامی گفت: انتظار می رود دانشگاهیان در عرصه های مختلف اظهار نظر نموده و راهکار ارائه نمایند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ جمعی از اساتید دانشگاه ها، هیات علمی و دانشجویان شهرستان زاهدان با نماینده ولی فقیه در استان دیدار نمودند.
در ابتدای این دیدار صمیمی دکتر فرزانه عضو هیئت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان، دکتر زرین پور سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی، خانم دکتر حسینی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد زاهدان، خانم دکتر حیدری، لطف الله بوستانی مسئول انجمن اسلامی دانشگاه ملی، امید پالیزبان دبیر جامعه اسلامی دانشگاه سیستان و بلوچستان، مجیب الرحمان کرد جوان برتر سال ۹۷ و دانشجو دانشگاه آزاد و طهماسبی مسئول بسیج دانشگاه سیستان و بلوچستان به بیان نظرات، اندیشه ها، انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند.
در پایان آیت الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر و تشکر از حضور دانشجویان و اساتید محترم دانشگاه های شهرستان زاهدان و بیان تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان الکریم ابراز داشت: رمضان ماه تلاش برای ارتقاء و بالا بردن علم و معرفت است.
 وی افزود: رمضان ماه نشاط و افزایش معنویت نیز می باشد و باید در این ماه برای سال آینده انرژی معنوی کسب نماییم.
 امام جمعه معزز زاهدان در ادامه اوقات سحر و لحظات ماه مبارک رمضان را بهترین ساعات برای علم افزایی و دانش اندوزی توصیف نمود و گفت: در ادعیه ماه مبارک رمضان از خداوند متعال طلب دولت کریمه ای را می نماییم که در آن اسلام و اهل اش عزیز و نفاق و یارانش ذلیل می‌باشند.
 وی ادامه داد: در صورت تحقق دولت کریمه، ما نیز طلب ایفای نقش موثر در آن جامعه فاضله را داریم.
آیت‌الله مصطفی محامی در ادامه با تشکر از نظرات و پیشنهادات عزیزانی که سخنرانی ایراد نمودن ابراز داشت: انتظار می‌رود دانشجویان و اساتید  دانشگاه در بخش‌های مختلف ورود پیدا کرده، اظهار نظر و ارائه راهکار نمایند.
 امام جمعه زاهدان در ادامه افزود: من هم در خدمت شما هستم و از نظرات شما در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بهره مند میشوم.
 وی افزود: برای حل مشکلات باید راهکار ارائه کرد و صرف آرمانگرایی بدون بیان راهکار کار درستی نیست.
 امام جمعه زاهدان افزود: همانطور که شما خواهان ابلاغ سلامتان توسط بنده به رهبری هستید بنده نیز وظیفه دارم سلام رهبری را به شما ابلاغ نمایم.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان قضاوت مطلق نسبت به یک گروه و جامعه را آسیبی اجتماعی توصیف نمود و گفت: نباید تخلفات و کم کاری برخی از افراد را به همه مسئولین سرایت دهیم و همه مسئولان را خطاکار خطاب کنیم.
وی افزود: نباید اختلاف سلیقه ها و نظرات باعث شود درباره مسئولی که با ما تفاوت اندیشه دارد بدگویی ناصواب داشته باشیم.
آیت الله محامی افزود: هرگونه کم کاری و ولنگاری محکوم و مردود است و باید شخص کم کار مواخذه و بازخواست گردد.
 امام جمعه معزز زاهدان در ادامه ضمن بیان پیگیری مجدانه خود نسبت به مشکلات شهر و استان ابراز داشت: پیگیر مشکلات جامعه در جلسات اداری و خصوصی هستم اما در خطبه های نماز جمعه این کار را به صلاح نمی دانم مگر در مواردی که مجبور به بیان مشکلات و انتقاد از مسئولین در خطبه های نماز جمعه شوم.
 وی افزود: چهره استان را باید عوض کنیم تا فضای امنیتی و خشن استان بشکند زیرا بنده معتقدم مشکل اصلی استان فقر فرهنگی و اقتصادی است و این مطلب را به مقام معظم رهبری نیز اعلام نموده ام.
 وی افزود: رشد علمی بانوان اهل سنت مطلب بسیار خوبی بود که امروز شاهد آن بودیم.
در پایان پس از اقامه نماز مغرب و عشاء ضیافت افطاری در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان برگزار گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست