در زاهدان به وقوع پیوست؛
دیدار صمیمی مسئولین جهاد دانشگاهی با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان
حجت الاسلام والمسلمین محامی گفت: تقاضا داریم نیاز های خاص سیستان و بلوچستان را با ملاحظه استعدادهای ویژه و ظرفیت‌های بالای استان شناسایی کنید تا به بهترین نحو از آنها استفاده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ دیدار صمیمی مسئولین جهاد دانشگاهی با حجت الاسلام والمسلمین محامی در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان برگزار گردید. در این دیدار دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی کشور توسعه فرهنگ و آموزش را ابزار ساخت انسان توسعه یافته دانست و گفت: قبل از انقلاب مسائل فرهنگی و علمی کشور به سمت غرب گرایی می‌رفت اما در دوران پس از انقلاب توسعه عرصه های فرهنگ، آموزش و فناوری با تاسیس نهاد جهاد دانشگاهی در دستور کار قرار گرفت.


وی افزود: خوشبختانه در حوزه فرهنگ قرآن در دستور کار قرار گرفته است و تمرکز در زندگی امام و رهبری از جمله فعالیت های مهم فرهنگی جهاد دانشگاهی می باشد.
وی با اشاره به توفیقات جهاد دانشگاهی در عرصه های فناورانه و علمی اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران در فعالیت های علمی روز دنیا حرفی برای گفتن دارد.
وی خاطرنشان کرد: علاقمندیم توانمندی های ما در حوزه های پزشکی، اصلاح نژاد دام و طیور، گردشگری و حوزه آب در استان مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی افزود: جهاد دانشگاهی در صدد الگوسازی است به همین منظور می بایست از استعدادهای کشور بهره جست و به توان داخلی اعتماد نمود.
آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان خدمات درخشان جهاد دانشگاهی را ستودنی دانست و ابراز داشت: توقع می رود جهاد دانشگاهی در استان سیستان و بلوچستان فعالیت های گسترده و متنوع تری ارائه نماید زیرا سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت های زیادی است که می طلبد سرمایه گذاری ویژه‌ای در این راستا گردد.


وی افزود: کار جهاد دانشگاهی چند بعدی است که مهمترین آن داشتن روحیه جهادی و خستگی ناپذیری می باشد به نحوی که می توان گروه های جهادی را مصداقی برای شعار ما می‌توانیم خواند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان خدمت رسانی به مردم را از مهم‌ترین وظایف جهاد دانشگاهی دانست و گفت: تقاضا داریم نیاز های خاص سیستان و بلوچستان را با ملاحظه استعدادهای ویژه و ظرفیت‌های بالای استان شناسایی کنید تا به بهترین نحو از آنها استفاده شود.


وی افزود: بنده با توجه به سابقه قبلی حضورم در سیستان و بلوچستان فهرستی از ظرفیت‌های استان را به محضر مقام معظم رهبری عرضه داشتم که بعد از حضور در استان و گزارش دهی مسئولین بسیاری از آنها را مطابق با واقع دیدم به همین منظور معتقدم سیستان و بلوچستان امکان امدادرسانی به استان های دیگر را دارد و در صورت بهره برداری از ظرفیت های استان این مهم میسر خواهد گشت.
وی افزود: محرومیت های موجود نسبت به محرومیت های قبل از انقلاب بسیار اندک است اما تا وضعیت مطلوب فاصله بسیاری داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست