در سفر به خاش صورت پذیرفت؛
دیدار صمیمی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با دانشگاهیان و فرهنگیان شهرستان خاش
آیت الله محامی گفت: ذهنیت خوب مقام معظم رهبری نسبت به سیستان و بلوچستان فرصتی مناسب برای توسعه استان می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با حضور در جمع دانشگاهیان و فرهنگیان شهرستان خاش با ایشان ملاقات نمود.
در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین دهقان امام جمعه محترم شهرستان خاش ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و خوش آمدگویی به حضار در جلسه خصوص نماینده محترم ولی فقیه در استان و هیئت همراه ایشان ابراز داشت: توجه به لزوم آموختن علم و دانش در روایات و کلام بزرگان دینی به وفور آمده و مورد تاکید است.
وی در ادامه ضمن اشاره به توانمندی بالای طلاب و روحانیون شهرستان برای فعالیت در مراکز علمی خصوصاً دانشگاه‌ها بیان داشت: قابلیت استفاده از ظرفیت طلاب خواهر و برادر در فضاهای دانشگاهی و فرهنگی فراهم است.
در ادامه دکتر صباغ رئیس دانشگاه آزاد خاش ضمن خیر مقدم گویی به نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان خطاب به ایشان عنوان داشت: دغدغه مندی جنابعالی برای ارتباط گیری با دانشجویان و فرهنگیان شهرستان قابل ستایش و تقدیر است.
وی افزود: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به دستور امام خمینی رحمه الله علیه دانشگاه آزاد شروع به فعالیت نموده است تا آنجا که امروز به مرتبه‌ای رسیده است که یکی از قوی ترین مراکز آموزشی کشور محسوب می گردد.
دکتر صباغ ضمن بیان درخواست خویش مبنی بر ارتقاء مدارج علمی در دانشگاه آزاد شهرستان خاش خاطرنشان کرد: رویکرد دانشگاه آزاد عملگرایی و کارآفرینی می باشد که نهایتاً خروجی آن دانشجویی کارآمد است.
وی افزود: معتقدیم دانشگاه باید دغدغه های جامعه را به چالش بکشد و راهکارهای متناسب برای حل معضلات ارائه نماید.
دکتر محمدی ریاست محترم دانشگاه پیام نور شهرستان خاش نیز ضمن خوش آمدگویی به حضار خصوصا نماینده محترم ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان داشت: یکی از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایجاد مراکز علمی بوده است.
وی افزود: اینکه جنابعالی فرصتی مختص به دانشجویان و فرهیختگان شهرستان خاش قرار داده اید تا دغدغه هایشان را بشنوید حائز اهمیت و قابل تقدیر است.
وی خطاب به آیت الله محامی ابراز داشت: از محضر نماینده محترم ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تقاضا مندیم تا شرایطی فراهم گردد تا از ظرفیت های شهرستان خاش در پروژه‌های ملی و استانی استفاده لازم گردد.
دکتر دانش نارویی رئیس دانشکده صنعت و معدن شهرستان خاش نیز ضمن خیر مقدم گویی به امام جمعه معزز زاهدان و هیئت همراه بیان داشت: دانشگاه صنعت و معدن خاش می تواند در تحقق شعار رونق تولید نقشی به سزا داشته باشد.
وی در ادامه افزود: از نماینده محترم ولی فقیه در سیستان و بلوچستان خواستاریم تا در آینده نزدیک دیداری خصوصی جهت گزارش دهی و کسب و راهکارهای لازم از ایشان داشته باشیم.
دکتر رضاپور رئیس دانشکده سلامت خاش نیز ضمن خیر مقدم گویی آیت الله محامی و هیئت همراه ایشان، گزارشی را در خصوص وضعیت بهداشت و درمان شهرستان خاش در دوران قبل و بعد از انقلاب ارائه داد و گفت: قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران عمده پزشکان حاضر در استان خارجی بودند اما با طلوع فجر انقلاب اسلامی امروز همه پزشکان موجود در سطح استان ایرانی و بعضا بومی می باشند که موجب ارتقاء سطح کیفی زندگی مردم گردیده است.
وی با بیان درخواست آموزشی شدن بیمارستان شهرستان خاش و به دنبال آن ایجاد دانشکده پرستاری و مامایی از تشکیل مدرسه بهیاری در شهرستان خاش خبر داد.
در ادامه آقای خالقی کرد مدیر آموزش و پرورش شهرستان خاش نیز حضور آیت الله محامی و هیئت همراه را در شهرستان خاش ارج نهاد و گفت: آموزش و پرورش شهرستان خاش بزرگترین کانون و نهاد فرهنگی این شهرستان می باشد.
وی افزود: یکی از اهداف آموزش و پرورش در شهرستان خاش تولید همراه با آموزش می باشد.
وی تقویت مهارت آموزی، تقویت پیش‌ دبستانی‌ها و ارتقای ارزش های مذهبی و انقلابی را از دیگر کارهای در دستور کار آموزش و پرورش این شهرستان برشمرد.
در پایان آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ضمن تبریک اعیاد شعبان المعظم این ماه را فرصتی مغتنم برای کسب کمالات لازم به جهت حضور در ماه مبارک رمضان توصیف کرد و گفت: ماه شعبان المعظم ماه رسول مکرم اسلام است که اعمال و اذکار خاصی برای آن بیان شده است که از جمله مهمترین آنها صلوات بر محمد و آل محمد و صلوات شعبانیه می باشد.
وی افزود: یکی دیگر از ادعیه ایی که در این ماه مناسبت دارد مناجات شعبانیه است که در آن جلب نگاه و توجه الهی از جمله مهمترین حوائج بنده می باشد که نهایتاً منجر به تحول در وجود وی می گردد.
وی با ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان و فرهنگیان محترم شهرستان خاش بیان داشت: شهرستان خاش اوضاع خوبی دارد اما تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم.
آیت الله محامی ضمن تشریح وضعیت حساس کشور، استان و شهرستان خاش ابراز داشت: شهرستان خاش ظرفیت های گسترده ای در زمینه های مختلف دارد که متاسفانه برخی از این ظرفیت ها بکر و دست نخورده باقی مانده است که می طلبد تلاش مضاعفی برای بهره‌مندی از آنها گردد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ظرفیت وجود فرهنگیان و دانشجویان شهرستان خاش را بسیار ارزنده و درخشان توصیف نمود اظهار داشت: خیل کثیر فرهیختگان شهرستان خاش به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران محقق گردیده است.
وی افزود: قشر فرهنگی و فرهیخته شهرستان خاش در صورت استفاده درست از فرصت‌های پیش‌رویشان می توانند آینده ای درخشان را برای شهر و کشورشان رقم بزنند.
امام جمعه زاهدان وجود رهبری حکیم و آگاه به مسائل روز را یکی دیگر از نعمت های خداوند متعال برشمرد و گفت: همه ما باید تحت زعامت ایشان برای مواجهه با تهاجم فرهنگی دشمنان در زمینه‌های مختلف خصوصا مباحث علمی تلاشی مضاعف نماییم.
وی با اشاره به دیدگاه مقام معظم رهبری نسبت به عدم تاثیر قومیت و مذهب افراد در رشد علمی، اقتصادی و حقوق شهروندی ابراز داشت: رهبری معظم انقلاب تنها شرط بودن در زیر بیرق جمهوری اسلامی ایران را ملاک برای فعالیت در کشور می‌دانند.
وی با اشاره به سابقه حضور رهبری در سیستان و بلوچستان و عنایت ویژه معظم له به این استان اظهار داشت: ذهنیت خوب مقام معظم رهبری نسبت به سیستان و بلوچستان فرصتی مناسب برای توسعه استان می باشد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان فرهنگیان شهرستان خاش را از ارکان رکین پشتیبانی کننده برای رشد زیر بنایی جامعه توصیف نمود و ابراز داشت: در شهرستان خاش شاهد رشد در عرصه های گوناگون به واسطه تلاش های شما هستیم.
آیت الله محامی توسعه رشته های دانشگاهی و مقاطع تحصیلی را در شهرستان خاش از ضروریات دانست و گفت: مشارکت مردمی، واگذاری کار به دانش آموزان، توسعه تشکل های دانش آموزی و دانشجویی و استفاده از ظرفیت های معلمان و فرهنگیان شهرستان به علاوه بهبود وضعیت معنوی به واسطه انس بیشتر با قرآن و آشنایی با معارف دینی از ابزارهای رشد در شهرستان خاش می باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست