شناسه خبر: 3321

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3321

دیدار علمای اهل سنت گیلان با آیت الله رسول فلاحتی
آیت الله فلاحتی در این دیدار با بیان اینکه زندگی در کنار یکدیگر بسیاری از کدورت ها را از بین می برد ، گفت : هدف ما شیعه شدن سنی و یا سنی شدن شیعه نیست بلکه ما می خواهیم شیعه و سنی در کنار هم با وحدت و همدلی زندگی کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان با هماهنگی های انجام شده از سوی شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان جمعی از علمای اهل سنت شهرستان های رضوانشهر، تالش و آستارا با حضور در دفتر آیت الله رسول فلاحتی با ایشان دیدار و گفت و گو کردند .

آیت الله فلاحتی در این دیدار با بیان اینکه زندگی در کنار یکدیگر بسیاری از کدورت ها را از بین می برد ، گفت : هدف ما شیعه شدن سنی و یا سنی شدن شیعه نیست بلکه ما می خواهیم شیعه و سنی در کنار هم با وحدت و همدلی زندگی کنند .

امام جمعه شهرستان رشت اظهار داشت : اهل سنت و شیعه منطقه تالش از سال های گذشته در کنار همدیگر زندگی می کنند و هدف مشترک ما این است که می خواهیم دین و اسلام ناب را تبلیغ کرده و در مقابل دشمنان اسلام بایستیم .

نماینده ولی فقیه در گیلان به کشتار مردم مظلوم عربستان توسط آل سعود اشاره کرد و گفت : دنیا به ویژه مردم اهل سنت و شیعه جنایت آل سعود را نمی پذیرند .

وی با اشاره به ایجاد داعش توسط آل سعود، بیان کرد: بیشترین افراد کشته شده توسط داعش در سوریه و عراق از اهل سنت بودند.

آیت الله فلاحتی ، نشست مشترک علمای اهل سنت و شیعه را در مقابل کسانی دانست که اسلام را نشانه رفته اند و خاطرنشان کرد : همه ما گیلانی هستیم و این هم استانی بودن اقتضا می کند اجازه ندهیم بیگانگان برای ما برنامه ریزی کنند .

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه برخی از مسئولان در بعضی از بخش ها قصور و کم کاری هایی دارند ، اظهار کرد: بعضی ها به ما اشکال می کنند نسبت به کاستی ها به مسئولان بتازید اما باید متوجه باشیم کسی که در عرصه اجتماعی و سیاسی فعالیت دارد و آن را درک می کند ، نحوه انتقاد کردن را بداند زیرا جامعه را نمی توان با ناسزا گفتن اداره کرد .

وی بر جلوگیری از التهاب در جامعه تاکید کرد و یادآور شد: در جامعه ای زندگی می کنیم که باید بدانیم مطالب چگونه بیان می شود.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه علمای اهل سنت و شیعه آماج حملات دشمن قرار دارند، بیان داشت : روحانیون شیعه و سنی از بهترین افراد در جامعه هستند و از اینکه  برای رضای خدا آماج حمله قرار بگیرند، هراسی ندارند.

آیت الله فلاحتی به درک مشکلات مردم توسط علمای اهل سنت و شیعه اشاره کرد و افزود: علمان دینی باید در بین مردم باشند و در کنار آنها زندگی کنند و با روی گشاده با مردم برخورد داشته باشند .

نماینده ولی فقیه در گیلان به تفاوت روش، تعامل و ارتباط با جوانان در دنیای امروز با گذشته اشاره کرد و گفت : قبل از آن که جوانان به طرف غرب و شرق گرایش داشته باشند باید آنها را با روابط اخلاقی خود در مسیر قرار دهیم.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه علمای اهل سنت برای رضای خدا، رسول اکرم(ص) و حمایت از انقلاب و ارزش ها در مقابل دشمنان ایستاده اند، خاطرنشان کرد: بنای ما این است در فضای اخلاقی که هر کس به آیین خود عمل کند، در کنار همدیگر باشیم.

پیش از سخنان آیت الله فلاحتی ، حجت الاسلام علیرضا حسین پور ، مدیر شعبه نمایندگی ولی فقیه در گیلان ضمن خیرمقدم به علمای اهل سنت و تبریک ایام ماه شعبان و  قرار گرفتن در آستانه ماه مبارک رمضان ، به برگزاری چنین جلساتی با هدف بهره گیری از نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد .

در ادامه حجت الاسلام خانی پور امام جمعه اهل سنت تالش ، حجت الاسلام عزت شیخ مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت محمدیه تالش و حجت الاسلام جابر عباداللهیان امام جمعه اهل سنت عنبران آستارا نقطه نظرات خود را بیان داشتند .

فهرست