دیدار مدیر شعبه گیلان با جمعی از علمای اهل سنت در شهرستان آستارا/ تصاویر
حجت الاسلام علیرضا حسین پور با حضور در این شهرستان با جمعی از علما و روحانیون اهل سنت دیدار و از نزدیک با نقطه نظرات و مشکلات آنان آشنا شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان، حجت الاسلام علیرضا حسین پور در راستای ایجاد و تحکیم وحدت و انسجام بین علما در شهرستان آستارا و هماهنگی بیشتر با دفتر شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان با حضور در این شهرستان با جمعی از علما و روحانیون اهل سنت دیدار و از نزدیک با نقطه نظرات و مشکلات آنان آشنا شد.

مدیر شعبه گیلان در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از ائمه جمعه و جماعات، حفظ و وحدت و انسجام بین اقشار مختلف جامعه را از اهداف مهم نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: علما از جایگاه ویژه و با ارزشی در جامعه برخوردارند و نقش مهمی برای حفظ ارزش ها ایفا می کنند.

وی با بیان اینکه با ایجاد هماهنگی های بیشتر بین علما و روحانیون اهل سنت و برنامه ریزی لازم و حرکت در مسیر معین می توان شاهد نتایج مثبت فرهنگی در جامعه بود، خاطر نشان کرد: استفاده از روحانیون مدبر ، آگاه و امانت دار نظام در مساجد می تواند شرایط اجتماعی و فرهنگی را بهبود ببخشد.

حجت الاسلام علیرضا حسین پور با اشاره به نقشه های شوم دشمنان اسلام برای ضربه زدن به مسلمانان، تاکید کرد: نقشه های شوم دشمن زمانی به نتیجه خواهد رسید که مسلمانان از مسایل روز دنیا و دسیسه ها و توطئه های استکبار جهانی بر علیه مسلمین آگاه نباشند و در غفلت به سر ببرند.

وی افزود: یک عالم آگاه به مسایل روز سیاسی و اجتماعی، می تواند زمینه هدایت افراد زیادی را در جامعه فراهم نماید و اگر ائمه جمعه و جماعت ما از مسایل روز آگاه باشند، این آگاهی به مردم منتقل خواهد شد و شاهد اتفاقات مثبتی در عرصه فرهنگی و اجتماعی خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست