به مناسبت ماه رمضان صورت پذیرفت؛
دیدار و ضیافت افطار نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با جمعی از حوزویان و مبلغین تشیع
آیت الله محامی گفت: جامعه روحانیت می بایست برای انجام مسئولیت هایی که بر عهده شان گذاشته شده است دغدغه مند باشند و نسبت به مسائل نگاهی نافذ و بصیرت داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ دیدار و ضیافت افطاری نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با جمعی از حوزویان، علما و مبلغان دینی تشیع در شهرستان زاهدان صورت پذیرفت.
در این نشست آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ضمن خیر مقدم گویی به جمع حاضر و تسلیت ایام شهادت مولای متقیان امام علی علیه السلام ابراز داشت: با عنایت به کلام امیرالمومنین علیه السلام در کتاب شریف نهج البلاغه و خطبه ۸۷ ایشان در خصوص صفات متقین و منحرفین، علما و روحانیون می بایست مسئولیت هایی را برای خود ترسیم نمایند و از آسیبهای دوری گزینند.
امام جمعه زاهدان با اشاره به اهم مسئولیتهای جامعه روحانیت عنوان داشت: جامعه روحانیت می بایست برای انجام مسئولیت هایی که بر عهده شان گذاشته شده است دغدغه مند باشند و نسبت به مسائل نگاهی نافذ و بصیرت داشته باشند.
وی در ادامه افزود: هدایتگری در جامعه و جلوگیری از به انحراف رفتن مردم به علاوه پاسخگویی به نیازها و مشکلاتشان و هدایت و روشنگری خالصانه برای رضای خدا از جمله مهمترین وظایف جامعه روحانیت می باشد.
آیت الله محامی مبلغین دینی را به پیروی و عمل به قرآن و حرکت در چارچوب احکام توصیه نمود و بیان داشت: مبلغین باید از سخن باطل و رفتارهای جاهلانه و تظاهر دوری کنند و از تفسیر به رای و توجیه باطل مسائل بر اساس شهوت و هوای نفس بپرهیزند.
در این دیدار صمیمی حجج الاسلام و المسلمین بزمانی، اصغری حسامیه و زاهری به بیان نظرات و پیشنهادات خویش پرداختند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست