نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در دیدار با مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان گلستان :
دیده بانی اعتقادی و فرهنگی استان بر عهده دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گلستان است
دکتر منتظری در دیدار با حجت الاسلام دیلم گفت: دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان گلستان دیده بان عقیدتی و فرهنگی استان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، دکتر غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی در دیدار با حجت الاسلام نور علی دیلم با اشاره به وحدت موجود در منطقه گفت: استان گلستان الگوی وحدت در کشور است و دیده بانی اعتقادی و فرهنگی استان بر عهده دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گلستان می باشد.
وی با اشاره به اقدامات و برنامه های فرهنگی و تقریبی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان گلستان افزود: این دفتر یکی از مسئولیت های سنگین استان را برعهده دارد به نحوی که اهمیت اقدامات و فعالیت های این دفتر بالاست اما کمتر دیده می شود.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه، لازم است مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی از برنامه ها و فعالیت های این دفتر مطلع باشند، گفت: دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان گلستان با همکاری کمیسیون فرهنگی مجلس با برگزاری کارگاه ها و کلاس های آموزشی می تواند در تحکیم وحدت و کاهش آسیب های اجتماعی نقش تاثیرگذاری داشته باشد.
دکتر منتظری در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری و توجه به نسل جوان و مخاطب قرار دادن جوانان، گفت: جوانان، مخاطب اصلی مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب هستند و این بیانیه عظمت انقلاب، ترسیم اهداف و آینده و راه رسیدن به آرمان ها را به جوانان نشان می دهد.
وی با اشاره به شناسایی و رصد برنامه ها و اقدامات فرهنگی سایر مناطق کشور و اجرای آنها در استان، گفت: شناسایی برنامه های فرهنگی و تقریبی سایر استان های اهل سنت نشین و اجرای آنها در تحکیم و تقویت بیشتر وحدت و همدلی استان نقش بسزایی خواهد داشت.
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی همچنین در خاتمه سخنان خود با بیان اینکه نظام خدمات زیادی به اهل سنت ارائه می دهد، افزود: باید مباحث شرعی خدمات نظام با اهل سنت هم خوانی داشته باشد و زمینه رفع موانع استفاده از خدمات و تسهیلات برای اهل سنت ایجاد شود.

حجت الاسلام نور علی دیلم مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان گلستان نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم به دکتر غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان و آق قلا و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس می تواند در تقویت مبانی وحدت و تقریب تاثیر زیادی داشته باشد.
حجت الاسلام دیلم با بیان اینکه، در سرفصل های بودجه فرهنگی مجلس شورای اسلامی، حمایت های از طلاب، روحانیون و مدارس علوم دینی اهل سنت دیده شود، افزود: کمیسیون فرهنگی مجلس با تعامل و دیدار با مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و دبیرخانه شورای برنامه ریزی مداس علوم دینی اهل سنت می تواند در راستای تقریب و همدلی بیشتر گام بردارد.
وی همچنین با تاکید براینکه، وحدت زمینه ساز توسعه کشور و زمینه ساز ظهور تمدن نوین اسلامی است، تصریح کرد: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی می تواند در تولید محتواهای وحدت، تقریبی و فرهنگی به دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کمک شایانی کند.

فهرست