شناسه خبر: 122657

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=122657

مولوی عبدالستار حسین زهی
دین اسلام، کامل ترین و جامع ترین دین برای سعادت بشر
مولوی حسین زهی خاطر نشان کرد اما دین مبین اسلام به عنوان آخرین دین و جامع ترین است؛ به طوریکه الله تعالی مجموعه ای از قوانین را که برای نجات عالم بشریت می باشد، در آن گنجانده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، مولوی عبدالستار حسین زهی امام جمعه اهل سنت مسجد حنفاء خاش در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: ادیان گذشته به زمان و مکان خاصی تعلق داشتند و بعضاً مناسب دوره ای از زمان بودند و جامعیت نداشتند مانند یهود و نصارا که دچار تحریف هم شده اند.

وی خاطر نشان کرد اما دین مبین اسلام به عنوان آخرین دین و جامع ترین است؛ به طوریکه الله تعالی مجموعه ای از قوانین را که برای نجات عالم بشریت می باشد، در آن گنجانده است.
امام جمعه اهل سنت حنفا تصریح کرد اساس دین اسلام بر حقایق نهاده شده و قوانین آن بر پایه احتیاجات تکوینی و فطری انسانی مقرر گردیده است که برخی از این قوانین ثابت و برخی بنا به مصلحت متغیر است.
مولوی حسین زهی اظهار داشت اگر می خواهید در مورد اسلام آگاهی کسب کنید اسلام را مطالعه کنید نه مسلمان را زیرا اسلام کامل است اما مسلمان خیر.
فهرست