شناسه خبر: 3701

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3701

امام جمعه موقت روانسر:
دین اسلام اجبار ندارد/وظیفه مسلمانان حفظ حریم رمضان است
امام جمعه موقت روانسر: ما نمی‌توانیم به مردم فشار بیاوریم که روزه بگیرند و اساساً دین هم این اجازه را به ما نداده است، ولی وظیفه ماست نگذاریم حریم رمضان شکسته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه، ماموستا محمودی امام جمعه موقت روانسر در خطبه های اخرین جمعه ماه شعبان ؛ از شورا تامین در راس آن سرپرست فرمانداری ونیروی انتظامی خواستند؛ در مورد برنامه ریزی برای ماه مبارک رمضان، با بیان این‌ که باید برنامه‌ریزی برای رمضان به‌ گونه‌ای باشد که سیمای شهر و منطقه که سیمای تدین است حفظ شود، خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم به مردم فشار بیاوریم که روزه بگیرند و اساساً دین هم این اجازه را به ما نداده است، ولی وظیفه ماست نگذاریم حریم رمضان شکسته شود.

وی تصریح کرد:  امیدوارم رمضان امسال برای ما رمضانِ جبران خلأهای اجتماعی، اخلاقی و سیاسی باشد و مشکلات اقتصادی و فرهنگی و هم‌وغم ما در این ماه مبارک به لطف خداوند مرتفع گردد.

محمودی ماه رمضان را نزد مسلمانان ماهی مهم و دارای ارزش برشمرد و افزود: رسول گرامی اسلام می‌فرمایند: «رَمَضانُ شَهرُ أُمَّتی» (رمضان شهر امت من است) پس ما که امت رسول‌الله (ص) هستیم باید به ماه قرآن توجه ویژه و خاصی داشته باشیم.

امام جمعه موقت روانسر با بیان این‌که باید برنامه‌ریزی برای رمضان به‌گونه‌ای باشد که سیمای شهر و منطقه که سیمای تدین است حفظ شود، خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم به مردم فشار بیاوریم که روزه بگیرند و اساساً دین هم این اجازه را به ما نداده است، ولی وظیفه ماست نگذاریم حریم رمضان شکسته شود

وی افزود: لازم است کسانی که روزه نمی‌گیرند ادب را رعایت و احترام روزه‌داران را حفظ کنند و حریم‌شکنی و روزه‌خواری نکنند تا نظم شهر و سیمای تدین مردم ما مخدوش نشود.

 

ماموستا محمودی در پایان ضمن تبریک هفته معلم وهفته عقیدتی سیاسی در سپاه وبسیج از معلمین دلسوز ومربیان وهادیان سیاسی در سپاه وآموزش وپرورش تقدیر وتشکر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست