امام جمعه و جماعت مسجد نور ارومیه
دین اسلام با ترور و خشونت مخالف است و ترور در دین اسلام محکوم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی، ماموستا محمد سعید باباصفری امام جمعه ی مسجد نور ارومیه در خطبه های این هفته ی مسجد نور  ضمن محکوم کردن ترور ۳ تن از رزمندگان سپاه پاسداران انقلابی اسلامی گفت : دین اسلام با ترور و خشونت مخالف است و ترور در دین اسلام محکوم است  لذا ما هم ترور این رزمندگان را محکوم می کنیم. و شهادت آنها را در راستای خدمت به کفر جهانی و آمریکا و اسرائیل می دانیم زیرا آمریکا و اسرائیل طرف دار اعمال ترورستی هستند  اما اسلام انسان ها را  به  شفقت و گفتگو دعوت می نماید.

به مناسبت سالروز ولادت حضرت رضا رضی الله عنه بیان کرد: امام رضا (ع) یکی از اولیای خدا بود و شخصیتی بود که برای دین اسلام و برای پیشبرد این دین زحمات و خدمات زیادی را متحمل شدند ماموستا باباصفری

شاگردان و فقهای بسیاری در محضرشان کسب فیض کردند و ایشان مدارس بسیاری را تاسیس کردند.

اگر بخواهیم راه درست و صحیح را داشته باشیم باید اینگونه شخصیت ها، از خلفای راشدین و امام رضا (رضی الله عنهم اجمعین) و سایر بزرگان را عملا در زندگی مان الگو قرار دهیم و عملا صداقت، تقوا، عدالت، ساده زیستی و زندگی عملی آنها را در زندگی مان پیاده کنیم.

وی در خطبه ی دوم به موضوع تربیت فرزندان پرداخت و گفت : تربیت صحیح فرزندان و مدیریت کردن اوقات فراغت فرزندان جزو وظایف دینی پدر و مادر محسوب می شود.

ماموستا محمد سعید باباصفری، امام جمعه محترم مسجد نور ارومیه به بی برنامگی و روزمرگی جوانان و نوجوانان هشدار داد و خطاب به پدران و مادران مسلمان گفت.

نباید اینطور باشد که جوانان و فرزندان مان را به حال خود رها کنیم تا هرطور که محیط اطراف برآنها تحمیل میکند زندگی کنند بلکه باید خود را نسبت به فرزندانمان مسئول بدانیم و برای وقت و زمان زندگی آنها ارزش قائل باشیم.

ایشان با استناد به حدیث مبارک رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم که میفرمایند: «مثل الذی یتعلم فی صغره کالنقش علی الحجر» خاطرنشان کرد.

تعلیم و تربیت ماندگار و تاثیرگذار خواهد بود که از زمان و دوران کودکی شروع شده باشد.

جمعه و جماعت مسجد نور در ادامه با مضر خواندن استفاده بی رویه از فضای مجازی اشاره کرد .

روانشناس مطرح بین المللی استفاده زیاد و نادرست از اینترنت و فضای مجازی را سبب بسیاری از مشکلات روانی دانسته و نسبت به خطرات سلامت نسلهای آینده هشدار داده اند.

ایشان در بخش پایانی خطبه، نظم و انضباط را مورد تاکید قرار داده و زندگی سالم را زندگی توصیف کردند که همه جوانب زندگی از جمله تحمل کار و سختی ها، صبر در برابر مشکلات، تفریحات سالم،عبادت، رابطه با مساجد،  ورزش، تعلیم و تربیت و غیره را دربر بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست