شناسه خبر: 12875

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=12875

خطیب جمعه اهل سنت پارسیان:
دین اسلام نیازمند فهم صحیح و عمل کردن به آن است
خطیب جمعه اهل سنت پارسیان گفت: اسلام دینی است که در آموزه های خودنیاز به دفاع ندارد بلکه نیازمند فهم صحیح و عمل برمبنای این فهم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان،خطیب جمعه اهل سنت پارسیان گفت: اسلام دینی است که در آموزه های خودنیاز به دفاع ندارد بلکه نیازمند فهم صحیح و عمل برمبنای این فهم است.

شیخ مجید قاسمی در خطبه های نماز جمعه پارسیان با اشاره به آموزه های دین مبین اسلام افزود: اسلام دینی است که در آموزه های خود نیاز به دفاع ندارد بلکه نیازمند فهم صحیح و عمل برمبنای این فهم است.چرا که آنجاییکه سخن از حفظ و صیانت است ، خداوند خود حفظ وصیانت اسلام و قرآن را ضمانت نموده است.

وی برّ و قسط را مقدمه ی همبستگی بیان کرد و گفت: برّ و قسط را مقدمه ی همبستگی اتحاد در جامعه بشری است و مسلمانان با التزام به چنین مفاهیمی ، هم خود در آرامش زندگی می کنند و هم در فرآیند تحقق صلح جهانی ،نقش و وظیفه ی خود را ایفا می کنند.

وی ادامه داد:قسط و برّ را در همه زمینه ها باید بکار برد نه تنها در زمینه گفتاری و تئوریک بلکه در همه زمینه های عملی و اجتماعی باید وجود داشته باشد.

خطیب جمعه اهل سنت پارسیان در ادامه به حضور در ماه های حرام ذی الحجه و ذی القعده و سفر نمایندگان امت اسلامی به سرزمین وحی اشاره کرد و افزود:حضور این بزرگواران را در این سفر ایمانی که محل همبستگی عملی امت اسلام است را تبریک می گویم و برای آنها قبولی طاعات و عباداتشان را از خداوند منان خواستارم.

شیخ مجید قاسمی در پایان ضمن تاکید بر سنت ابراهیمی قربانی کردن ، همه شهروندانی را که توانایی و استطاعت دارند به انجام این سنت حسنه تشویق کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست