شناسه خبر: 12140

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=12140

امام جمعه و جماعت سیمینه بوکان
دین تأمین کننده خواسته های بشر است
حجاب حیا وناموس زن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی، ماموستا عمر قادرپور امام جمعه وجماعت مسجد سیمینه بوکان در خطبه های نماز جمعه این هفته بیان کرد: دین تأمین کننده خواسته های بشر است وی در ادامه گفت: حجاب وعفاف به خواهران توصیه نمود که  در نگه داری از ناموس خود در برابربیگانه حجاب را رعایت و خود را از دیده چشم نامحرم بپوشانید.

وی گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند :قُل لِّلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَیَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ  ذَلِکَ أَزْکَى لَهُمْ  إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا .به مردان با ایمان بگو دیده فرو نهند و پاکدامنى ورزند که این براى آنان پاکیزه‏ تر است زیرا خدا به آنچه مى کنند آگاه است.

ماموستا قادرپور افزود: وَقُلْ لِلْمُؤْمِنَاتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَیَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُیُوبِهِنَّ و به زنان با ایمان بگو دیدگان خود را [از هر نامحرمى] فرو بندند و پاکدامنى ورزند و زیورهاى خود را آشکار نگردانند مگر آنچه که طبعا از آن پیداست و باید روسرى خود را بر سینه خویش [فرو] اندازند.

وی افزود: حجاب برای زن مایه پاکدامنی ،ایمان و مراقب شرف و ناموس خود می باشد.ای خواهران شماها نباید فریب دست بیگانه را بخورید چون آنها قصد ازبین بردن حجاب و ایمان شما را دارند و می خواهند دین شما را نابود کنند.

ماموستا عمر قادرپور گفت:حجاب مایه نجات دنیا وآخرت و نگه دارنده شرف و ناموش و پاکدامن خواهید ماند و اما اگر با لباسها بد حجاب مایه لنگ و بی آبروی خواهند شد.

وی افزود: در فصل گرم تابستان خود و خانواده هایتان را کنار دریا،دریاچه،سدها دور نگه داری چون غرق شدن یکی از اعضای خانواده باعث حوادث دلخواش و جبران ناپذیر خواهد شد و توصیه نمود فرزندانتان که شنا بلدنیستند از این مکانها دور کنید .تا دچار حوادث دلخراش نشوید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست