شناسه خبر: 65122

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=65122

خطیب جمعه اهل سنت بخش اسالم:
ذکر خدا آرامش دل هاست
حجت الاسلام محمد زاهد جعفرنیا امام جمعه موقت مسجد جامع فارق اعظم بخش اسالم در خطبه های خود گفت:ذکر خدا آرامش دل هاست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنتاز  گیلان؛ حجت الاسلام محمد زاهد جعفرنیا امام جمعه موقت مسجد جامع فارق اعظم بخش اسالم در خطبه های خود در جمع نماز گزاران این مسجد با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و گفت:ذکر خدا آرامش دل هاست.

وی با اشاره به روایتی از رسول خدا (ص) در خصوص کسانی که در روز قیامت در سایه عرش الهی قرار می گیرند، اظهار داشت: امامی که در دادگر باشد و عدالت و تقوا پیشه کند در روز قیامت در سایه خداوند قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اهمیت ذکر و یاد خدا ، خاطر نشان کرد: ذکر خدا آرامش دل ها و بر طرف کننده مشکلات است و مومنی که که همواره نام خدا را یاد  کند و به ذکر و یاد پروردگار تبارک و تعالی مشغول است در روز قیامت در سایه الهی قرار خواهد گرفت.

حجت الاسلام جعفرنیا در ادامه سخنان خود به اهمیت عبادت و بندگی در جوانی تاکید کرد و افزود: در روایت آمده است مومنی که  در سنین  جوانی تقوا پیشه می کند و دستورات دین را عمل می نماید جایگاه ویژه ای نزد خداوند خواهد داشت و در روز قیامت در سایه امن الهی قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: کسی که به خاطر خداوند از گناه دوری ورزد و کسی که به خاطر خدا با مومن دیگری دوستی کند نیز در روز قیامت در سایه الهی قرار خواهند گرفت.

امام جمعه موقت مسجد جامع فارق اعظم بخش اسالم در ادامه ضمن ابراز تاسف به دلیل عدم حضور برخی از نمازگزاران در مساجد به خاطر مشکلات ناشی از بیماری کرونا، خاطر نشان کرد: گروه دیگری که در روز قیامت در سایه امن الهی قرار خواهند گرفت کسانی هستند که در مساجد رفت و آمد دارند.

وی انجام خیرات و کمک به نیازمندان را موجب دوری بلاها و جذب حسنات خواند و بابیان اینکه این گروه نیز در قیامت در سایه الهی قرار خواهند گرفت، افزود: کمک به نیازمندان باید به گونه ای باشد که فقط برای رضای خداوند انجام گیرد نه برای ریا و مسایل دیگر .

فهرست