امام جمعه دهگلان
ذکر خدا در ماه رمضان ترازوی انسان را در روز قیامت سنگین می‌کند/سلامتی بزرگترین ثروت انسان است
امام جمعه دهگلان گفت: ذکر و یاد خداوند در ماه رمضان ترازوی انسان را در روز قیامت سنگین می‌کند.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سیدعارف عنایتی در خطبه‌های عبادی،سیاسی نماز جمعه این هفته در شهر دهگلان اظهار کرد: یکی از بزرگترین سرمایه‌هایی که خداوند به انسان‌ها عطا کرده است سلامت جسم است.
به گفته وی، سلامت نعمتی است که تا انسان دچار ناراحتی جسمی نشود قدر آن را نمیداند، اما به محض اینکه دچار بیماری می‌شود می‌فهمد که چه نعمت گرانبهایی را از داده است.
ماموستا عنایتی در ادامه از نیروهای انتظامی، راهنمایی و رانندگی و پلیس راهور تقدیر کرد و گفت: امنیت شهر و شهروندان را مدیون تلاش‌های خستگی ناپذیر این عزیزان است که در کنار سایر نیروهای امنیتی در راستای تامین امنیت تلاش می‌کنند.
وی بر توجه مردم به رعایت قوانین و مقررات رانندگی در راستای جلوگیری از بروز حوادث رانندگی تاکید کرد و گفت: همه افراد در یک جامعه ملزم به رعایت حق و حقوق دیگران هستند و بی‌توجهی به این اصل مهم زمینه بی‌نظمی را در جامعه فراهم می‌سازد.
امام جمعه دهگلان در ادامه در مورد یتیم و دستگیری از یتیمان با اشاره به حدیثی از حضرت محمد (ص) اظهار کرد: پیامبر مکرم اسلام در این راستا می‌فرمایند کلید بهشت برای امت من محبت و دستگیری از یتیم است.
ماموستا عنایتی خاطرنشان کرد: تعداد قابل توجهی از ایتام و نیازمندان زیرپوشش حمایت نهادهایی همچون کمیته امداد هستند و مردم می‌توانند از طریق این کانال کمک‌های خود را به دست نیازمندان واقعی برسانند.
وی در ادامه خطاب به کشاورزان چاه‌دار در این منطقه گفت: با توجه به در پیش بودن فصل گرما این انتظار می‌رود که تا زمانی که نیاز به ابیاری مزارع نیست از روشن کردن چاه ها خودداری کنند و چاه ها را حتی الامکان در ساعات اوج مصرف برق خاموش کنند.
امام جمعه دهگلان تصریح کرد: کشاورزان با توجه به این مهم در کنار پایین آمدن مصرف برق خود از امتیازات مختلف در نظر گرفته شرکت برق برخوردار می‌شوند.
ماموستا عنایتی در مورد صرفه‌جویی در مصرف آب و برق هم اذعان داشت: توجه به اصل مهم صرفه‌جویی در مصرف این نعمت‌های ارزشمند موجب می‌شود همه از این نعمت بهره‌ند باشند.

وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین توصیه مدیر اداره برق شهرستان دهگلان و کارشناسان جهاد کشاورزی این است که در زمان گرما آبیاری به هیچ عنوان صورت نگیرد و کشاورزان باید این مهم را مورد توجه قرار دهند تا ضمن تولید محصول باکیفیت مانع از افزایش مصرف انرژی شوند.

وی گفت: کشاورزانی که از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۶ چاه های خود را که زمان اوج مصرف است، خاموش کنند می توانند از اداره برق تا آخر شهریورماه برق رایگان دریافت کنند.
ماموستا عنایتی در ادامه خطبه‌های این هفته به عظمت و بزرگی ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: این ماه نزول قرآن ماه خیرات و احسان ماه میهمانی خداوند است.
امام جمعه دهگلان تصریح کرد: مسلمانان در این ماه مبارک جان و روح خود را بوسیله طاعات و عبادات و شب زنده‌داری و راز و نیاز با خداوند جلا می‌بخشند.
ماموستا عنایتی گفت: حضرت محمد(ص) در باره عظمت ماه مبارک رمضان می‌فرماید دهه اول ماه رمضان رحمت و برکت و دهه دوم مغفرت و دهه سوم آزادی و نجات روزه داران از آتش دوزخ است.
وی خاطرنشان کرد: ذکر و یاد خداوند در این ماه ترازوی انسان را در روز قیامت سنگین می‌کند.
وی در ادامه اظهار کرد: انسان مسلمان باید از این ماه مبارک استفاده و از آن بهره ببرد حضرت محمد(ص) در حدیثی می‌فرمایند بوی دهان انسان روزه‌دار نزد خداوند منان از مشک و عنبر خوشبوتر است.
امام جمعه دهگلان گفت: آنحضرت در حدیث دیگری خطاب به امت خود فرموده است« اگر به آسمان و زمین اجازه داده می‌شد همصدا فریاد می‌زدند ای مسلمانان به عزت خداوند قسم هر کسی با دل و جانش ماه رمضان روزه باشد همه گناهانش مورد عفو خداوند قرار می‌گیرد و او را به بهشت بشارت خواهند داد.
وی با بیان اینکه از حضرت محمد(ص) نقل است که فرمودند دعای سه گروه نزد خداوند مستجاب می‌شود، گفت: انسان روزه‌دار، حاکم عادل و کسی که در حق او ظلم شده باشد سه گروهی هستند که دعایشان نزد خداوند مستجاب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست