شناسه خبر: 7266

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=7266

خطیب نماز عید فطر مسجد جامع سنندج
رؤیت هلال ماه برای اقامه نماز عید فطر ضروری است
خطیب نماز عید فطر مسجد جامع سنندج گفت: رؤیت هلال ماه و اعلام رسمی آن از جانب حاکمیت برای اقامه نماز عید فطر ضروری است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا مختار فرجی در خطبه‌های نماز عید فطر با بیان اینکه مردم نباید بدون توجه به اعلام مشاهده ماه شوال از جانب ستاد استهلال خودسرانه، نماز عید بخوانند، اظهار کرد: رؤیت هلال ماه و اعلام رسمی آن از جانب حاکمیت برای اقامه نماز عید فطر ضروری است.

وی با تاکید براینکه سه شنبه ۱۴ خرداد ۲۹ رمضان بود، اذعان داشت: کسانی که در این روز نماز عید خواندند دچار اشتباه شدند و باید قضای روزه آن روز را نیز ادا کنند.
ماموستا فرجی خاطرنشان کرد: دیدگاه فقه امام شافعی و امام جعفری در بحث رؤیت هلال ماه نزدیک هم است و برگزاری عید فطر در ۲ روز، حلاوت و شیرینی ماه رمضان را بر مردم کردستان تلخ کرده است.

وی افزود: امیدواریم دیگر شاهد چنین اشتباهاتی نباشیم، چرا که وحدت موجود در بین ملت دچار خدشه می‌شود از دست‌اندرکاران و مسئولان ذیربط می‌خواهیم برای رفع این مشکل چاره‌ای بیندیشند.

وی از خودسرانه عمل کردن برخی مردم در بحث رویت هلال ماه شوال انتقاد کرد و گفت: اینکه در یک استان، نماز عید فطر در ۲ یا سه روز متوالی اقامه شود، قابل قبول نبوده و شایسته جامعه اسلامی نیست.

به گفته وی، عید فطر، روز آزادی از آتش جهنم و رستگاری از گناهان است و مسلمانان باید از این موهبت بزرگ برای رسیدن به درجه خلوص و بندگی خداوند بهره گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست