شناسه خبر: 5267

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=5267

بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
رئیس نهاد اهل سنت عراق: آمریکا بداند ایران تنها نیست
رئیس شورای علمایی 'پیوند محمدی' (ص) و از علمای برجسته اهل سنت عراق در واکنش به تهدیدها و اقدامات جنگ طلبانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که آمریکا و رژیم صهیونیستی و مزدوران منطقه ای آنها بدانند که ایران تنها نیست.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری ایرنا، «شیخ عبدالقادر الآلوسی» روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: توطئه های آمریکا و رژیم صهیونیستی و مزدوران منطقه ای آنها اکنون کاملا آشکار شده و همین امر باعث تقویت اردوگاه حق طلبان و دوستداران جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی ادامه داد که تهدیدهای آمریکا علیه منطقه و ملت های مسلمان چیز تازه ای نیست اما این بار میزان تنش ها بالا است و با توجه به خوی شرور آمریکا، برخی ها نگران آینده منطقه و ملت های آن هستند.

وی گفت که از دیدگاه سیاسیون، تنش جدید منطقه را به سمت پرتگاه سقوط می برد اما از دیدگاه ما و از منظر دینی، این امر برعکس است و تنش های امروز نشان می دهند که آینده، از آن امت اسلامی خواهد بود.

وی تاکید کرد: امروز می بینیم که در پی رسوایی مزدوری های برخی حکام منطقه برای رژیم صهیونیستی و آمریکا، دفاع از ارزش های اسلامی و منافع امت اسلام حتی گسترده تر از قبل شده است.

الآلوسی با قدردانی از مواضع و حمایت های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران از عراق گفت که امروز روز جبران و پاسخ دادن به این مواضع مثبت و کمک های ایران است و به همین مناسبت اعلام می کنیم که در کنار ایران به عنوان کشوری مسلمان و برادر ایستاده ایم.

وی اضافه کرد که ملت عراق با ملت دوست و مسلمان ایران در این سختی ها و تحریم هایی که آمریکایی درصدد اعمال آن است، ایستاده تا جمهوری اسلامی ایران به سلامت از آن عبور کند.

این عالم اهل سنت عراق خاطرنشان ساخت که تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران یک اقدام جنایتکارانه و تجاوز به یک ملت مسالمت جو می شود.

وی اضافه کرد که ملت مسلمان ایران چون در کنار حق ایستاده، در معرض این همه فشارها قرار گرفته اما با عنایت خداوند، از این شدت و سختی نیز به سلامت عبور کرده و در این راه، ملت عراق نیز در کنار برادران ایرانی شان ایستاده اند.

در پی افزایش تهدیدات و اقدامات تحریک آمیز مقامات آمریکایی در هفته های اخیر و همچنین جوسازی واشنگتن و برخی کشورهای عربی منطقه در خصوص افزایش تهدیدات و ناامنی در عراق، بسیاری از رهبران سیاسی این کشور با صدور بیانیه، سخنرانی و همچنین در گفت و گو با ایرنا، نسبت به تبعات آن هشدار داده اند.

همبستگی ایران و عراق در شرایط مختلف، قدرت جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با هر گونه تهدید و تجاوز و همچنین خطرناک بودن پیامدهای اقدامات تحریک آمیز و جنگ طلبانه آمریکا در منطقه برای همه منافع همه کشورها و ضرورت تلاش همه جانبه برای مهار آن از محورهای مورد تاکید این رهبران و شخصیت هاست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست