بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
رئیس وقف سنی عراق: امت اسلام جلوی تجاوزگری آمریکا علیه ایران بایستد
رییس دیوان اوقاف اهل سنت عراق در واکنش به سیاست های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که آمریکا هویت وجودی امت اسلام را هدف قرار داده است و امت اسلامی باید جلوی تجاوزگری جدید آمریکا بایستد.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری ایرنا، «شیخ عبداللطیف الهمیم» روز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا گفت که آمریکا با سیاست تجاوزگری خود، دین، تمدن، هویت وجودی و تاریخ و آینده امت اسلامی را هدف قرار داده است.

الهمیم که جزو صاحب نظران حوزه معارف اسلامی در عراق و دارای چندین تالیف در این حوزه است، تاکید کرد که در برابر سیاست های تجاوزگر آمریکا نه فقط عراق بلکه از همه امت اسلامی انتظار می رود که در برابر هر گونه تجاوزگری علیه همه کشورهای عربی و اسلامی بایستند.

وی ادامه داد که همه این تحولات که در خاورمیانه و جهان اسلام اتفاق می افتد، پروژه ای است که هدفش، بی اثر کردن قویترین عناصر و بازیگران جهان اسلام و دور کردن بازیگران منطقه ای، از معادله و موازنه قدرت در برابر رژیم اشغالگر اسراییل است.

الهمیم با بیان اینکه این پروژه، یک طراحی صهیونیستی است، گفت طبق این پروژه توانستند که عراق، سوریه و لیبی را از موازنه قدرت در منطقه خارج کردند و تلاش می کنند که مصر را نیز از این بازی خارج کنند.

وی سیاست های خصمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را نیز در راستای این پروژه صهیونیستی دانست و گفت که این پروژه همچنان تا خارج کردن همه بازیگران منطقه ای از بازی موازنه قدرت در منطقه ادامه خواهد داشت.

رییس دیوان اوقاف اهل سنت عراق تاکید کرد که بر همین اساس همه امت اسلامی باید جلوی این تجاوزگری جدید آمریکا بایستند.

شیخ «عبدالطیف الهمیم» رییس دیوان اوقاف اهل سنت عراق دیماه گذشته نیز در دیدار با وزیر خارجه کشورمان، دفاع از جمهوری اسلامی ایران در مقابل تحریم های ظالمانه آمریکا را واجب شرعی خوانده بود.

وی سال گذشته و همزمان با خروج یکجانبه آمریکا از برجام و آغاز دوباره تحریم های غیر قانونی علیه ملت ایران، در بیانیه ای اقدامات خصمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را محکوم و تاکید کرده بود که مخالفت با این اقدامات، برخاسته از مبانی دینی، انسانی و اخلاقی است.

وی گفته بود که مجازات جمعی و آسیب رساندن به ملت ها برخلاف مبانی دینی، انسانی و اخلاقی است و بر همین اساس دیوان اوقاف اهل سنت عراق با اقدامات خصمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران مخالف است و آن را محکوم می کند.

وی اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران را بهانه و توجیهی برای اجرای پاره ای سناریوها و مقدمه ای برای جنگ جدید در منطقه دانسته و خاطرنشان کرده بود که دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا به دنبال فروپاشی منطقه خاورمیانه و از بین بردن هویت آن و فرو بردن منطقه در باتلاقی از خون است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست