راه اندازی هشتمین شعبه دانشگاه مذاهب اسلامی در استان بوشهر
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به راه‌‌‌اندازی ۸ شعبه این دانشگاه در استان‌های مختلف کشور گفت: اکنون برای افتتاح واحدهای دانشگاهی مذاهب اسلامی در دیگر استان‌ها اقدامات لازم انجام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از روابط عمومی دانشگاه مذاهب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمد حسین مختاری ظهر دیروز شنبه ۲۲ تیرماه در نشستی با نماینده ولی فقیه در استان و استاندار بوشهر در آیین معارفه سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی این استان با بیان اینکه این استان در عرصه اتحاد و انسجام در کشور مورد توجه ویژه است اظهار داشت: در ایجاد راه‌اندازی دانشگاه مذاهب اسلامی در بوشهر تلاش‌های بسیار مهمی از سوی حضرت آیت‌الله صفایی بوشهری و حمایت استاندار بوشهر انجام شده است.

وی امام جمعه بوشهر را یکی از مفاخر علمی کشور دانست و افزود: امید می‌رود دانشگاه مذاهب اسلامی استان بوشهر  قطب مهم و برجسته علمی کشور شود.

تاسیس این دانشگاه یکی از ابتکارات و یادگارهای مهم و برجسته مقام معظم رهبری است

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور با بیان اینکه تاسیس این دانشگاه یکی از ابتکارات و یادگارهای مهم و برجسته مقام معظم رهبری است تصریح کرد: هوشمندی مقام معظم رهبری و درکی که معظم‌له نسبت به مقتضیات زمان دارند راه‌اندازی دانشگاه مذاهب اسلامی را مورد تاکید قرار دادند و در این راستا با توجه به مبانی مشترک میان مذاهب اسلامی، راه‌اندازی این دانشگاه بسیار مهم و تاثیرگذار است.

دانشگاه مذاهب اسلامی پشتوانه‌ای برای پروژه تقریب مذاهب است

دکتر مختاری، دانشگاه مذاهب اسلامی را پشتوانه‌ای برای پروژه تقریب مذاهب دانست و خاطر نشان کرد: تنویر افکار عمومی، تقویت بنیه تقریبی و پیشگیری از  خشنونت و رفتارهای غیرمعقول منبعث از انجماد فکری از مزیت‌های دانشگاه مذاهب اسلامی است.

وی با اشاره به تربیت نیروی انسانی توانمند در دانشگاه مذاهب اسلامی خاطر نشان کرد: این دانشگاه بر اساس منویات مقام معظم رهبری تلاش می‌کند دانشجویانی که نمونه و تبلور اسلام ناب محمدی(ص) باشند را تربیت کند.

راه اندازی هشتمین شعبه دانشگاه مذاهب اسلامی در بوشهر

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با بیان اینکه هم اکنون  این  در ۸ استان واحدهای این دانشگاه راه‌اندازی شده است گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی در رشته‌های مختلف و در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در ۸ استان افزون بر ۲ هزار دانشجو  دارد.

دکتر مختاری با بیان اینکه دیگر استان‌ها نیز متقاضی ایجاد  شعب این دانشگاه برای تقویت بنیه تقریبی و توسعه فرهنگ تقریب با استفاده از فضای علمی و آکادمیک هستند، افزود: اکنون برای افتتاح واحدهای دانشگاهی مذاهب اسلامی در دیگر استان‌ها اقدامات لازم انجام شده است.

وی مدرک دانشگاهی این مرکز آموزش عالی را مورد اشاره قرار داد و  بیان کرد: مدرک فارغ‌التحصیلان دانشگاه مذاهب اسلامی در سه مقطع تحصیلی، با امضای وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه صادر و در این دانشگاه نیروهای کارآمدی تربیت می‌شود که می‌توان در همه بخش‌های جامعه از آنها بهره جست.

گفتنی است در این نشست حکم انتصاب  “جناب آقای محسن نژاد امان ارشاد” به عنوان «سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی واحد بوشهر» از سوی ریاست دانشگاه و با حضور نماینده ولی فقیه و استاندار بوشهر اعطا گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست