امام جمعه اهل سنت شیخ محله آستارا :
راه جلوگیری از انحراف جوانان دعوت و حضور آنان در مساجد است
حجت الاسلام عبدالحمید مومنی: مساجد برای جمع کردن مسلمانان در یک مکان و برگزاری نماز های جماعت و جمعه و مراسمات اعیاد مسلمین بنا نهاده شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام عبدالحمید مومنی در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد جامع روستای شیخ محله نقش بندی از توابع شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال و سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) سخنان خود را آغاز کرد و به تبیین اهمیت و آداب مساجد پرداخت و اظهار داشت : مساجد برای جمع کردن مسلمانان در یک مکان و برگزاری نماز های جماعت و جمعه و مراسمات اعیاد مسلمین بنا نهاده شده است.

وی با اشاره به آیه ۱۸ سوره توبه ، افزود: در این آیه خداوند کسانی را که در تعمیر مساجد ، یا با مشارکت در کارها و یا با کمک مالی، قدم خیر بر می دارند مومن معرفی و می فرماید این افراد نماز خود را می خوانند و زکات مال خود را می پردازند و از کسی به جز خدا ترس و واهمه ندارند.

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع روستای شیخ محله نقش بندی آستارا خاطر نشان کرد: در آیه ۱۰۹ سوره توبه به اهمیت انجام امور خیر در مساجد با نیت رضای خدا اشاره شده و متذکر می شود کسی که در خانه خدا کاری انجام می دهد ، اگر بخواهد فخر فروشی کند، نه تنها هیچ فایده ای برایش نخواهد داشت بلکه ظالم است و آتش جهنم را برای خود خریده است.

وی با اشاره به حدیثی از رسول خدا(ص) افزود: اگر کار خیری انجام می دهید طوری آن را انجام دهید که دست چپ شما از آن بی خبر باشد بنابراین کسی که در راه خدا مسجد می سازد، باید این کار را مخلصانه و فقط برای رضای خدا انجام دهد.

حجت الاسلام عبدالحمید مومنی گفت: کسانی که به خاطر هزینه ها یا کارهایی که در مساجد انجام می دهند فخر می فروشند و دیگران را به مساجد راه نمی دهند از ظالمین هستند و حساب کار شان با خداوند می باشد.

وی با تاکید بر اینکه کودکان و نوجوانان را با خانه خدا و احکام و دستورات الهی آشنا کنیم، اظهار داشت: برای فراگیری کامل آموزه های دینی لازم است در مساجد حضور یابیم، زیرا یک روحانی و مبلغ دین قادر نیست که به همه خانه ها سر بزند و دستورات دینی را در منازل به مردم ابلاغ نماید.

امام جمعه اهل سنت شیخ محله آستارا با بیان این قطعه شعر که می گوید؛ در جوانی پاک بودن شیوه پیغمبری است، خاطر نشان کرد: جوانانی که با وجود این همه فساد و تبلیغات منفی در مساجد حضور می یابند به عقیده من جهاد کرده اند و تنها راه جلوگیری از انحراف جوانان  حضور آنان در مساجد است.

وی احترام گذاشتن به پیشکسوتان و بزرگتر ها را لازم دانست و تصریح کرد: در عین حال که باید احترام بزرگان را در مساجد حفظ کرد، می بایست از بی احترامی به جوانان و نوجوانان در مساجد نیز پرهیز شود زیرا با بی احترامی آنان را از خانه خدا دور خواهیم نمود.

حجت الاسلام عبدالحمید مومنی در پایان گفت: در کمک های مالی که به مساجد انجام می شود فقط نیت رضای خدا اهمیت دارد و کمک ها حتی در حد ناچیز هم باشد اگر در راه رضای خدا باشد نزد خداوند متعال بسیار با ارزش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست