رای امانتی در دست مردم /صلاحیت و توانمندی کاندیدا ملاک انتخاب اصلح است
مولوی نذیراحمدسلامی گفت: رای امانتی در دست مردم است بنابراین باید بر صلاحیت فردی که انتخاب می کنند آگاهی و اطمینان داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، مولوی نذیر احمد سلامی نماینده اهل سنت سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: مردم باید جایگاه شرعی و ارزش رای دادن را بدانند، رایی که به صندوق انداخته می شود به این معنا است که شهادت می دهم بر صلاحیت و شایستگی و توانمندی فردی که به او رای می دهم.

وی افزود: رای امانتی در دست مردم است بنابراین باید بر صلاحیت فردی که انتخاب می کنند آگاهی و اطمینان داشته باشند و افراد منتخب آنها شایستگی آن جایگاه و منصب را داشته و معتقد به مبانی نظام جمهوری اسلامی بوده و هدف آنها خدمت به مردم و رفع مشکلات آنان باشد.

وی خاطرنشان کرد: افراد توانمند و شایسته انتخاب به جای ادعا و الفاظ توخالی در عمل این توانمندی و لیاقت را به اثبات می رسانند، مردم باید فردی توانمند، معتقد به اصول نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه، علاقمند در جهت پیشرفت کشور و کوشا برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، کاردان ،شایسته و باتدبیر را انتخاب کنند.

مولوی سلامی تاکید کرد: مردم نباید پیوند جغرافیایی، قومی و قبیله ای را در انتخابات دخالت دهند، بلکه صلاحیت، توانمندی و شایستگی کاندیدا را ملاک انتخاب قرار دهند و با حضوری پرشور در انتخابات، فرد اصلح را انتخاب کنند.

وی اذعان کرد: این انتخابات برای دوستان و دشمنان ایران اسلامی حائز اهمیت است، ابتدا یاران، منتظر انتخاب فردی شایسته برای رفع مشکلات موجود هستند و مخالفان نظام جمهوری اسلامی نیز از بر روی کار آمدن فردی ضعیف برای رسیدن به اهداف خود و افول کشور خرسند خواهند شد.

وی تصریح کرد: مردم باید آگاه باشند و تحقیق کنند آیا افرادی که در انتخابات تبلیغات می کنند خیرخواه ملت و حافظ منافع کشور هستند یا تنها شعار می دهند؟ و اینگونه نباشد که فرد درسخن، حرف از حفظ منافع مردم را سر دهد و در عمل وابسته به دشمن باشد، دشمن شناسی داشته باشند چراکه مقام معظم رهبری نیز تاکید دارند که مردم باید دشمن شناس باشند تا دچار ضرر نشوند.

انتهای پیام/

فهرست