امام جمعه اهل سنت تايباد:
رحمت خداوند متعال بر سر همه ی بندگان خداوند نازل می شود و از آنها دریغ نمی کند
مولوي غلام نبي توكلي گفت: خداوند ذاتی است که ایمان انسان ها را ضایع نمی کند بلکه خداوند بسیار با رافت و مهربان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت  کشور از خراسان، مولوی غلام نبی توکلی امام جمعه اهل سنت تایباد در خطبه های این هفته نمازجمعه در ادامه تشریح اسماء الحسنی، به نام مبارک الرئوف اشاره و گفت: خداوند متعال به همه انسان ها اعم از مسلمان و غیر مسلمان مهربان است. رئوف اسم مبالغه است به معنی بسیار مهربان، خداوند موصوف به رافت است.

ایشان خداوند را بسیار با رحمت برشمرده و گفت: رحمت خداوند متعال بر سر همه ی بندگان خداوند نازل می شود و از آنها دریغ نمی کند.

خطیب جمعه تایباد در تشریح معنای شرعی الرئوف گفت: خداوند ذاتی است که بر بندگان بسیار مهربان است و بر مخلوقات خود نعمت می دهد، رافت دارد و مهربانی می کند. آثار رحمت الهی در هستی موجود است، شما به همین بادی که امروز در گرمای تابستان می وزد نگاه کنید، چطور در کار و زندگی مردم تاثیر مثبت دارد، اگر این باد نوزد، زندگی بر ما سخت می شود، این یک مثال ساده از رحمت الهی است و الا نعمت های الهی غیر قابل شمارش است.

استاد حدیث حوزه علمیه احناف تایباد در اقتران این نام مبارک با نام رحیم ابراز داشت: خداوند ذاتی است که ایمان انسان ها را ضایع نمی کند بلکه خداوند بسیار با رافت و مهربان است، معنای این اقتران این است که پروردگار با بندگان اهل ایمان خود یک محبت ویژه ای دارد که با سایر بندگان خود ندارد، وقتی ما ایمان داریم به خداوند متعال، او پاداش به ایمان ما می دهد و این پاداش را از ما نمی گیرد، هر عمل حسنه ای انجام دهیم، در نامه اعمال ما ثبت می شود و در قیامت پاداش آن به بنده داده می شود.

این اقتران دلالت بر این دارد که رحمت خداوند بسیار کامل است و او نهایت مهربانی را با بندگان خود دارد.

مولوی توکلی افزود: در اتصال بین رحیم و رئوف بشارت بزرگی است، این بشارت احسانی است که خداوند متعال به بندگان مسلمانش می کند و ایمان و اسلام آنها را حفظ می کند و اعمال آن را ضایع نمی کند و آنها را در برابر شیطان حفاظت می‌کند.

پیامبر خدا(ص) همیشه دعا می کردند: پروردگارا قلب مرا بر دین خود ثابت نگه دار، وجود مقدس نبی مکرم اسلام (ص) که ایمانش کامل بود همیشه این دعا را می خواندند و ما هم باید این دعا را بخوانیم و در کنار آن بخوانیم: پروردگارا آخر عمر ما را خیر بگردان، پروردگارا ایمان ما را حفظ بفرما اگر در لحظات آخر زندگی ایمان ما از دست رفت، نابود شده و زیان دیده هستیم.

خطیب جمعه تایباد در بخش دیگر خطبه های نماز جمعه به کنکور سراسری ۹۸ اشاره و گفت: از روز گذشته ماراتن بزرگ علمی آغاز شده است و تا عصر امروز ادامه دارد، ماحصل یک سال زحمات فرزندان ماست، برای همه شرکت کنندگان تایبادی آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم بزودی آنها را در خدمت به مردم شریف تایباد ببینیم، از دانش آموزان عزیز می‌خواهم در هنگام انتخاب رشته، رشته هایی که در شهرستان داریم را کسانی که انتخاب می کنند، دانشگاه های شهرستان را انتخاب کنند، چرا که هم در کنار خانواده هستند و از خطراتی که در مسیر ها ممکن است آنها را تهدید کند با جاده های شلوغ، در امان خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست