شناسه خبر: 91868

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=91868

نویسنده آمریکایی در گفتگو با مهر:
رسانه های غربی در خدمت منافع صهیونیستها هستند
«مارک گلن» نویسنده و تحلیلگر آمریکایی ضمن اعلام اینکه رسانه های غربی در خدمت منافع صهیونیستها هستند به تشریح دلایل اسلام هراسی در کشورهای غربی پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت   به نقل از خبرگزاری مهر،  یکم بهمن ماه سال ۱۳۹۳ بود که رهبر انقلاب اسلامی ایران در نامه‌ای خطاب به جوانان اروپا نکات مهمی را بیان کردند.

محتوای نامه دربردارنده هشدارها نسبت به رویکردها و رفتار سیاسی غرب و آمریکا و نیز آگاه سازی افکار عمومی غرب در قبال مسئولیت پذیری آنها برای شناخت بی‌واسطه از دین اسلام بود.

نکته‌ای که به طور برجسته در محتوای ارزشمند این نامه می‌توان به آن دست یافت و حتی می‌توان از آن به عنوان یک نقشه راه و یک سند تاریخی بهره گرفت این است که در آن سال نسبت به تحولات و رویدادهایی هشدار داده شد که همین روزهای اخیر جهان آن را تجربه کرد.

دوران پسا انتخاباتی آمریکا همان دورانی است که بارها و در وهله‌های مختلف و با شیوه‌های گوناگون نسبت به وقوع آن هشدار داده شده بود.

اگر چه تقریباً اکثریت افکار عمومی این هشدارها را پذیرفته بود و به خوبی می‌توانست درک کند که نسخه غرب برای ملت‌ها شکست خورده و پوسیده است اما تحولات چند سال اخیر به ویژه بحران کرونا و آشوب‌های انتخاباتی آمریکا خیلی زودتر از آنچه که تصور می‌شد چهره پوسیده و واقعی این نسخه را نشان می‌داد.

شهروندان اروپا و غرب نباید اجازه دهند که تروریست‌های سازماندهی شده بعنوان نمایندگان اسلام معرفی شوند. اجازه نباید داد که چهره‌های موهن و سخیف بین افکار عمومی اروپا و واقعیت اصلی اسلام فاصله ایجاد کنند و یک سد عاطفی و احساسی نیز ایجاد شود و امکان داوری بیطرفانه سلب گردد.

غرب باید بدون پیشدواری و بدون واسطه با اسلام واقعی آشنا شود و از طرفی نباید در مرزهای ساختگی ذهنی محصور بماند. انحصار رسانه‌های غربی مهمترین دلیل است که غرب و شهروندان آن بدون واسطه با اسلام آشنا نشده اند.

اقداماتی که امروز با عنوان اسلام در جهان و منطقه انجام می‌گیرد بمنظور تخریب چهره اسلام و از طرفی فراهم کردن زمینه برای ارائه الگوی انحرافی از اسلام آمریکا و جایگزین کردن اسلام انگلیسی یا آمریکایی است. ماموریت داعش و گروههای تروریستی همین موضوع بود.

در همین راستا، خبرنگار مهر گفتگویی را با «مارک گلن» تحلیلگر سیاسی آمریکایی و بنیانگذار «جنبش همبستگی هلال احمر و صلیب سرخ» ترتیب داده که مشروح آن از نظر می‌گذرد.

*چرا در سالهای اخیر سیاست اسلام هراسی و نفرت پراکنی علیه مسلمانان در غرب شدت گرفته است؟

رژیم اسرائیل با افکار نژادپرستانه و برتری طلبانه خود که خواستار تسخیر کامل خاورمیانه از رود نیل تا فرات است دریافته است که تنها راه دستیابی به این هدف، این است که غرب و برتری نظامی- اقتصادی آن را برای تحمیل خواسته‌های خود به بیش از یک میلیارد مسلمانی که در خاورمیانه زندگی می‌کنند بیاورد و تنها راهی که با آن می‌توان به این مهم دست یافت این است که از طریق مافیای اصلی رسانه که در راستای خدمت به منافع صهیونیستی هستند با فریب و ارائه اطلاعات غلط، اسلام را دشمن کشورهای غربی نشان دهند.

*آیا افکار عمومی در غرب شناخت واقعی از اسلام دارند و این شناخت را از چه منابعی به دست می‌آورند؟

مردم کشورهای غربی هیچ درکی از اسلام جز آنچه در رسانه‌های تحت سلطه صهیونیسم می‌بینند و می‌شنوند ندارند، رسانه‌هایی که دائماً به آنها دروغ می‌گویند و در صدد اغوای ذهن غربی‌ها برای پذیرش جنگ بخاطر منافع صهیونیسم می‌باشند.

*چرا غرب تروریست‌هایی مانند داعش را به عنوان نماینده جهان اسلام معرفی می‌کند؟

همانطور که قبلاً گفته شد، سیستم سیاسی اروپا تحت سلطه افراد ضعیف النفسی است که به مانند عروسک‌های خیمه شب بازی برای رسیدن به اهداف سیستم صهیونیستی که آنها را به قدرت رسانده تلاش می‌کنند.

بنابراین کشورهای غربی در راستای منافع صهیونیست‌ها گام برمی دارند و به مسائلی که از سوی صهیونیست‌ها به آنها دیکته می‌شود عمل می‌کنند. با توجه به اینکه این حقیقت در مورد اسلام که دین صلح، عدالت و همدلی واقعی برای همه زنان و مردان است گفته نمی‌شود، آنها این برداشت را از اسلام پیدا می‌کنند که اسلام یک ایدئولوژی خطرناک و خشن است که فقط می‌تواند تروریسم و تروریست ایجاد کند.

*چرا ساختار قدرت در دنیای امروز تمایل دارد اندیشه اسلامی را به حاشیه براند؟

دنیای غرب، امروزه تحت سلطه «راست» سرمایه دار صهیونیسم و «چپ» سوسیالیسم صهیونیسم است. هر دو ایدئولوژی با هم همکاری می‌کنند تا ارزش موجودیت بشر را به آنچه او می‌تواند تولید و مصرف کند کاهش دهند و در عین حال فرمول الهی برای رفتار انسانی را از معادله خارج کنند.

ایدئولوژی اسلام از آنچه که در غرب یعنی همان جدایی دین از سیاست می‌باشد فاصله داشته و به دنبال ادغام آموزه‌های قرآن کریم و پیامبر اکرم محمد صلی الله علیه و آله در زندگی مدنی ملت‌هایی است که اسلام در آنجا به عنوان یک ایدئولوژی غالب، تهدیدی برای سیستم‌های سیاسی- اقتصادی صهیونیسم می‌باشد که قرن هاست غرب با آنها کنترل شده است جایی که ثروتمندان از تمام قدرت سیاسی- اجتماعی برخوردار هستند و کسانی که از چنین موقعیتی برخوردار نیستند تحت سلطه صهیونیست‌ها خواهند بود.

فهرست