شناسه خبر: 7967

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=7967

امام جمعه موقت اهل سنت سیراف؛
رستگاری و نجات در تأسی جستن به سیره پیامبر است
شیخ حسن احمدزاه: تأسی جستن ما مسلمانان به سیره و روش پیامبر راه رسیدن به رستگاری و نجات را آشکار و نمایان می‌سازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ حسن احمدزاده امام جمعه موقت اهل سنت سیراف در خطبه‌های نمازجمعه این هفته سخنانی در باب قناعت و عدم تعدی به حقوق دیگران بیان کرد و گفت: سیرت نبی مکرم اسلام (ص) و آل پیامبر مملو از اوصاف حسنه می‌باشد که تأسی جستن ما مسلمانان به سیرت و روش آنها راه رسیدن به رستگاری و نجات را آشکار و نمایان می‌سازد.

وی با اشاره به اینکه سخنان و خطبه‌های روزهای پایانی عمر پیامبر (ص) قناعت و عدم تجاوز به حقوق دیگران را برای ما بیان می‌کند، اضافه کرد: وقتی قدوه و الگوی ما در واپسین روزهای زندگانی سخنانی در قصاص گرفتن کسانی که از پیامبر خدا(ص) گله و شکایتی داشته اند، پیام خود را بر آنها عرض می‌نماید، می‌فرماید: اگر من به کسی از شما عمدا و یا سهوا آسیب و ضربه‌ای زده‌ام، آماده‌ام تا قصاص شوم و اگر از کسی حقی بر گردن من دارد حق خود را بستاند. محبوب‌ترین شما کسی است که حق خود را بگیرد یا مرا حلال کند تا اینکه خدایم را با نفس طیب ملاقات کنم.

خطیب جمعه با بیان اینکه انصاف و عدالت در سیره بزرگان دین موج می‌زند، خاطرنشان کرد: می‌بایست ما نیز به اندازه توان خود از این سرچشمه عدالت و انصاف و قناعت بهره کافی و وافی ببریم.

و ی با بیان اینکه حکومت و قدرت شاید با کفر دوام داشته باشد اما با ظلم و تجاوز به حقوق دیگران دوام نخواهد داشت، افزود: یکی از راه های تحقق اجتماع سالم که در سایه آن همگان از حقوق فردی و اجتماعی خویش بهره‌مند خواهند شد بیان عاقبت زیانبار ظلم و ستم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست