شناسه خبر: 57822

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=57822

عالم دینی اهل سنت بندر چارک:
رشد اقتصادی کشور نتیجه جهش تولید است
شیخ مسعود راهبر با اشاره به اینکه نتیجه جهش تولید، رشد اقتصادی کشور است، کلید اصلی حل مشکلات کشور را برداشتن موانع تولید ملّی و جهش تولید بیان کرد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، شیخ مسعود راهبر، دبیر شورای روحانیت شهرستان بندر لنگه و خطیب جمعه اهل سنت بندر چارک در گفت و گو با خبر نگار این پایگاه اظهار داشت:  نتیجه جهش تولید، رشد اقتصادی کشور خواهد بود، رشد اقتصادی کشور هم مستلزم و ملازم ایجاد اشتغال است.

وی بیان کرد: وقتی که تولید در کشور فعال بشود، چرخه‌ی اقتصاد کشور هم فعال می‌شود و کالای بیشتری مبادله و مصرف می‌شود که نتیجتاً معیشت عمومی هم بهتر می‌شود.

شیخ راهبر ادامه داد: پیشرفت اقتصادی نتیجه عملکرد صحیح حلقه‌های به هم پیوسته‌ای بوده که سرحلقه و محور این مسئله تولید است.

وی با بیان اینکه اگر تولید، جهش کند همه مشکلات دیگر اقتصادی هم به تدریج حل می‌شود، افزود: می توان کلید اصلی حل مشکلات کشور را برداشتن موانع تولید ملّی و جهش تولید دانست.

شیخ راهبر ضمن بیان اینکه شعار سال ۹۹، در ادامه شعار‌های سال‌های قبل است و به نوعی مکمل همه آنهاست، تاکید کرد: در هر اقتصادی، مهمترین شاخص اقتصادی، تولید ناخالص داخلی است که هم قدرت اقتصادی را می‌سنجد و هم به اشتغال مرتبط و با آن هم جهت بوده و به تعبیری نشان‌دهنده سطح رفاه اقتصادی جامعه است.

این عالم دینی اضافه کرد: توجه ویژه دولتمردان برای حمایت از تولید وتولید کننده در جامعه امروز از ضروریات است تا بتوانیم زنجیره تحریم را بشکنیم ودر تحقق شعار رهبری نقش بسزایی  همگان داشته باشیم.

فهرست