امام جمعه اهل سنت تالش:
رعایت حجاب و موازین اسلامی موجب نا امیدی دشمنان می شود
حجت الاسلام حسین خانی ‌پور در خطبه ‌های نماز جمعه در مسجد محمدیه شهرستان تالش گفت:رعایت حجاب و موازین اسلامی موجب نا امیدی دشمنان می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام حسین خانی ‌پور در خطبه ‌های نماز جمعه در مسجد محمدیه شهرستان تالش با اشاره به اینکه امروز جمعه ۲۱ تیرماه مصادف است با واقعه گوهر شاد و در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام روز عفاف و حجاب نام گذاری شده است، اضهار داشت: این واقعه در ۲۱ تیر ماه سال ۱۳۱۴ در پی تجمع و اعتراض مردم به قانون منع حجاب در مسجد گوهر شاد مشهد به وقوع پیوست و این تجمع و تحصن به شدت توسط نیرو های دولتی آن زمان سرکوب شد و در آن تعداد زیادی از مردم بی گناه و مسلمان کشته و زخمی شدند.

وی با اشاره به اهمیت حجاب در جامعه، حجاب را یک فرهنگ دینی عنوان و خاطر نشان کرد: رعایت حجاب همان طور که برای بانوان ضروری است برای آقایان نیز ضرورت دارد، لذا زن و مرد هر کدام وظایف و مسئولیت هایی دارند و زن ها از عواطف و احساسات خاصی برخوردار هستند و حجاب زن یعنی رعایت حدود و عفاف در جامعه که بسیار حائز اهمیت است و می تواند از آسیب ها جلوگیری نمایند.

امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه تالش گفت: گاهی شاهد هستیم برخی خانم ها اهل نماز و روزه و مسجد هستند اما حجاب را به درستی رعایت نمی کنند یا به تعبیر دیگر بد حجاب هستند، این دو دلیل دارد یا نمی دانند که باید متوجه شوند و یا اینکه می دانند و سهل انگاری می کنند و این موضوع مهم را جدی نمی گیرند که در این صورت باید اصلاح شوند.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد بد حجاب، خدا و دین را قبول ندارند، اضافه کرد: اگر از برخی بی حجاب ها و بدحجاب ها سوال شود که چرا حجاب خود را رعایت نمی کنید، دم از تمدن و فرهنگ می زنند و خود را با با غرب و انسان های گمراه مقایسه می کنند، غافل از اینکه خودشان در فرهنگ ناب اسلامی پرورش یافته اند و از آن بهره نمی برند و راه گمراهی را در پیش می گیرند.

حجت الاسلام حسین خانی ‌پور بیان داشت: خداوند در قرآن کریم بر اهمیت رعایت حجاب در بین زن ها تاکید فرموده است و خطاب به زنان مومن می فرماید؛ وقتی از خانه هایتان بیرون می آیید زیبایی های خود را بپوشانید و پوشش مناسبی داشته باشید و در این آیه صراحتاً به ویژگی های یک زن مسلمان اشاره شده است.

وی با بیان اینکه حجاب نه تنها در اسلام وجود دارد بلکه در همه ادیان الهی به آن تاکید شده است، افزود: اگر امروز در کشور های غربی رگه های گمراهی دیده می شود نشان از خارج شدن آنان از راه حق و حقیقت است.

امام جمعه اهل سنت تالش با اشاره به آداب و روسوم و فرهنگ ایرانی اسلامی و استفاده از لباس های محلی در مناطق و اقوام مختلف، آن را نشانه کمالات بانوان ایرانی دانست و خاطر نشان کرد: دشمن با وجود همه تبلیغات منفی، نمی تواند فرهنگ ناب ایرانی و اسلامی را تغییر دهد.

وی با انتقاد از مسئولین فرهنگی در دانشگاه ها، لباس ها و مد هایی که در دانشگاه باب شده را نمونه بارز ترویج فرهنگ غلط در جامعه خواند و گفت: لباس هایی که امروز در جامعه تبدیل به مد شده است حاصل نقشه های شوم دشمن است و رعایت حجاب و موازین اسلامی موجب نا امیدی دشمنان می شود، زیرا کسی که دستورات الهی را رعایت می کند بنده خدا است و هرگز بنده دشمن نخواهد شد.

حجت الاسلام حسین خانی ‌پور در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر ترویج حجاب رفتاری در جامعه، اظهار داشت: حجاب فقط پوشش نیست، حتی راه رفتن و حرف زدن ما نیز باید معقول باشد زیرا اولین اثر حجاب، فردی است که موجب آرامش درونی انسان می شود و دومین اثر آن در خانواده است و سومین اثر آن اجتماعی است که آسیب ها را کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست